• یکشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 944-8814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اساتید حوزه راهکارها برای آشنایی مردم با مفاهیم قرآنی را ارائه دهند

مسئول دارالقرآن علامه طباطبایی، گفت: دغدغه رهبر معظم انقلاب و مراجع پرداختن به مفاهیم قرآنی و ورود آموزه‌های قرآن به زندگی مردم است بنابراین استادان حوزه و انجمن قرآن‌پژوهی باید در این عرصه برنامه‌ریزی و به ارایه راهکار بپردازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، مرتضی نجفی قدسی شنبه شب در گردهمایی اعضای انجمن قرآن‌پژوهی حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی، گفت: فعالیت‌های قرآنی در حفظ و قرائت به اندازه زیادی در کشور در حال انجام است که قابل تقدیر است اما نباید در این سطح متوقف شویم.

وی افزود: چون زمینه برای تمامی افراد برای ورود به حوزه و کسب معارف قرآنی وجود ندارد، بنابراین حوزه باید مفاهیم را وارد زندگی مردم و دانشگاهیان کند.

نجفی قدسی اظهار کرد: اگر استادان حوزه و متخصصان علوم قرآنی وارد کار نشوند عده‌ای نااهل و ناآشنا کار را به دست خواهند گرفت بنابراین لازم است شما راهکاری ارایه دهید و با تایید شورای عالی حوزه، روند اجرایی آن آغاز شود.

 مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی تاکید کرد: مجامع قرآنی علاقه زیادی برای دریافت معارف قرآنی دارند و این وظیفه حوزه است که در این راستا گام بردارد.

در ادامه این مراسم نیز حجت‌الاسلام و المسلمین اسدی نسب، از محققان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در سخنانی گفت: در ارتباط با ترویج عمومی قرآن روش ‌های متفاوتی وجود دارد و بهترین روش این است که حوزه با آمزوش و پرورش به تعامل برسند.

وی ادامه داد: حوزه با توجه به قلت امکانات نمی‌تواند مستقیما وارد این عرصه شودبنابراین بهترین روش این است که با رایزنی با نهادهای دیگر از جمله آموزش و پرورش از مهد کودک‌ها آموزش قرآن شروع شود.

وی روند فعلی را نامطلوب دانست و تاکید کرد: کتب فعلی در آموزش و پرورش برای آموزش قرآن مناسب نیست و شرایط به گونه‌ای است که افرد وقتی وارد دانشگاه هم می‌شوند نمی‌توانند قرآن را درست بخوانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: