• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم خواستار شد:

مشارکت دستگاهها برای اجرای با شکوه پروژه مهر سال تحصیلی جدید

استاندار قم استاندار قم در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم خواستار مشارکت دستگاهها برای اجرای با شکوه پروژه مهر سال تحصیلی جدید شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که چهارشنبه شب در تالار امام جواد(ع) در استانداری قم برگزار شد با ابراز خرسندی از اجرای طرح دوخت لباس فرم عنوان کرد: با تولید این لباس ها توسط تولیدکنندگان در قم 18 میلیارد تومان گردش مالی در استان باقی ماند که جای خرسندی دارد.
استاندار قم افزود:هر چند در روند اجرای این طرح مسائلی مطرح گردید و علی رغم برخی از مشکلات و صف های طولانی مردم و اعتراضات و تجمع والدین که در جهت دریافت این لباس ها وجود داشت اما آثار مهم این طرح، واگذاری لباس ها به تولید کنندگان استان قم می باشد که نشان می دهد طرح صحیحی بود.
وی تصریح کرد:این طرح موجب شد 18 میلیارد تومان گردش مالی در استان باقی بماند قطعا برای انجام طرح برای اولین بار در قم آسیب هایی وجود دارد که آسیب شناسی جدی در مورد نحوه کار و اشکالات آن می تواند در سالهای آینده جلوی اشکالات را بگیرد.
صادقی با اشاره به حضور کمرنگ برخی از مسئولان در این جلسات خاطرنشان کرد:انتظار می رود مدیران و مسئولان استنی مشارکت بیشتری در این جلسات داشته باشند تا بتوان مصوبات را به بهترین نحو بررسی کرد.
وی همچنین با قدردانی از تلاش های آموزش و پرورش اظهار داشت:آبفای قم در رابطه با حامیان آب برنامه ای داشت که سهم آموزش و پرورش در این موضوع مهم بسیار چشمگیر است در این زمینه در بستر آموزش و پرژرش کار فرهنگی که از یک دهه قبل آغاز شده باید تقویت شود.
استاندار قم گفت:با فرهنگ سازی توسط آموزش و پرورش می توان برنامه های زیادی را در جهت حفظ منابع آبی برنامه ریزی و عملیاتی کرد.
وی با تاکید بر هم افزایی دستگاههای اجرایی در جهت بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد:همه مسئولان انگیزه لازم را برای آغاز سال تحصیلی دارند و بی شک همه مشارکت جدی خواهند داشت تا شاهد شروعی خوب در ابطه با تحصیل دانش آموزان باشیم.
صادقی یادآور شد:شهرداری باید در آستانه بازگشایی مدارس در جهت ساماندهی فضای محیطی بیرون به لحاظ نظافت تلاش کند تا زمینه برای حضور دانش آموزان در سال تحصیلی جدید مهیا شود.
وی عنوان کرد:حضور افراد خیر مدرسه ساز در پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید موجب دلگرمی است ضمن اینکه دستگاههای اجرایی که می توانند برای رفع موانع سال تحصیلی گامی بردارند با قوت بیشتری حضور یابند.
استاندار قم در مورد ایجاد مقدمات لازم برای استفاده رایگان سوادآموزان از خدمات درمانی بهداشتی توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان قم به عنوان یکی از مصوبات این جلسه بیان کرد:به لحاظ پوشش پایگاه سلامتی در سطح استان قم از شرایط خوبی برخورداریم.
وی ادامه داد: در حال حاضر 138 پایگاه سلامت وجود دارد که کل کلان شهر قم را تحت پوشش قرار داده است این پوشش مناسبی می باشد که می توان در برنامه ریزی و شناسایی افراد در سواد آموزی و بهره گیری آن ها از این ظرفیت ها استفاده کرد.
صادقی درباره کمبود نیروی خدمتگزار در مدارس گفت:با مصوبه خرید خدمات نیروها در مدارس موافق هستیم اما باید ملاحظاتی که مد نظر بازرسی می باشد رعایت شود، در تامین بودجه با هماهنگی دیوان محاسبات می توان مشکل و کمبود نظافتی و حفاظتی مدارس در جذب نیروهای خدماتی را رفع کرد.
وی خاطرنشان کرد:هر تلاشی که در جهت بهبود فضای آموزشی کمک به فرزندان و پیشرفت و تعالی صورت بگیرد می تواند در فضاسازی مناسب و نشاط روحی دانش آموزان اثر گذار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: