• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9610-9587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی قم معرفی شد/ گردشگری امید آینده اشتغال و اقتصاد در ایران است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم طی مراسمی معرفی و از زحمات معاونسابق این معاونت تقدیر شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، مراسم معارفه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی قم امروز با حضور رؤسای انجمن‌های گردشگری در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم از زحمات علی رضایی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، با اهدای لوح سپاس، تقدیر و قدردانی شد و سید مجتبی فرهادی قمی، معاون جدید گردشگری این اداره کل معرفی شد.

هر 10 گردشگر، مولد یک شغل

در این جلسه عیسی رضایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با تاکید بر اینکه به ازای هر 10 گردشگر، یک شغل ایجاد می شود گفت: گردشگری امید آینده اشتغال و اقتصاد در ایران است و این بخش به عنوان یک صنعت پاک محسوب می شود که رابطه محکمی با سایر بخش های اقتصادی دارد.

او ادامه داد: ایران جزء 10 کشور اول دنیا  از لحاظ تعداد جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی است و هم اکنون دارای 22اثر ثبت شده جهانی هستیم، لذا صنعت گردشگری می تواند سرنوشت ایران را از لحاظ اقتصادی متحول سازد.

رضایی بیان داشت: با توجه به اینکه کشور ما از جاذبه های  متعدد و متنوع گردشگری برخوردار است، به نظر می‌رسد با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی می‌توان به تمام دستاوردهای اقتصادی در صنعت گردشگری دست پیدا کرد.

رضایی در پایان تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری، اولویت اول قم در سند چشم انداز توسعه است که با توسعه گردشگری شاهد رونق صنایع دستی و تقویت میراث فرهنگی خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: