• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

قائم‌مقام شهردار قم خبر داد:

پیگیری مشارکت با اداره کل اوقاف برای ساماندهی قبرستان وادی‌السلام

قائم‌مقام شهردار قم از پیگیری مشارکت با اداره کل اوقاف برای ساماندهی قبرستان وادی‌السلام خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، ابراهیم معتمدی در جلسه شورای سازمان آرامستان‌های شهرداری قم، با اشاره به آخرین وضعیت بهسازی و ساماندهی آرامستان‌های متروک سطح شهر، اظهار کرد: یکی از این آرامستان‌ها قبرستان وادی‌السلام است که مالکیت آن برای اوقاف بوده و شهرداری قم بدون مجوز این مجموعه نمی‌تواند در این آرامستان ورود کند.

قائم‌مقام شهردار قم با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای تعیین تکلیف وضعیت آرامستان‌ وادی‌السلام، گفت: جلساتی با اداره کل اوقاف برگزار شده تا بتوانیم نگهداری این آرامستان را در اختیار بگیریم تا شرایط بهسازی و ساماندهی آن‌ها فراهم شود.

معتمدی عزم مدیران شهری برای ساماندهی و بهسازی آرامستان‌های متروک شهر را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه شهرداری به دنبال مالکیت آرامستان‌ها نبوده و قصد بهسازی و ایجاد فضای مناسب شهر را دارد، گفت: مقرر گردیده کمیته‌ای تشکیل شده و شرایط همکاری و مشارکت بررسی شود تا بتوانیم زیر مجموعه بندهای مشخص شده بتوانیم فعالیت انجام دهیم.

افزایش 19 درصدی بودجه سازمان آرامستان‌ها در سال 97

همچنین در این جلسه حمیدرضا بیطرفان با اشاره به بودجه این سازمان، اظهار کرد: امسال بودجه این سازمان با افزایش 19 درصدی نسبت به سال 96 که بالغ بر 13 میلیارد و 500 میلیون تومان بود، برای سال آینده به 16 میلیارد تومان رسیده است.

مدیرکل حسابرسی داخلی و امور مجامع شهرداری قم با بیان اینکه تعرفه سازمان 12.7 درصد افزایش داشت، خاطرنشان کرد: درآمدهای سازمان در پنج مورد حاصل از عوارض عمومی 12 درصد بالغ بر 44 میلیارد و  786 میلیون، بهای خدمات و درآمدهای مؤسسات انتفاعی بیش از 130 میلیارد با بیش از 20 درصد، درآمد حاصل از وجوه اموال با 26 درصد شامل 10 میلیارد و 923 میلیون ریال، اعانات و هدایا با 87 درصد 140 میلیون ریال افزایش داشته است.

بیطرفان با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته در سازمان‌ آرامستان ها و پیش‌بینی هزینه‌کرد سال آینده، تصریح کرد: هزینه‌های سازمان آرامستان‌های شهرداری قم شامل چهار فصل می باشد که افزایش 10 درصدی داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: