• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون شهردار قم:

ساماندهی آرامستان‌های متروک شهر قم نیازمند عزم استانی است

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: ساماندهی آرامستان‌های متروک شهر نیازمند عزم استانی است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سیدامیر سامع در جلسه شورای سازمان آرامستان‌های شهرداری قم، با بیان اینکه تلاش داریم تا سازمان آرامستان‌ها براساس برنامه راهبردی حرکت داشته باشد که در این راستا برنامه‌هایی را اجرایی کردیم، اظهار کرد: در حوزه زیرساختی اقداماتی صورت گرفته و برنامه‌هایی نیز در حوزه فرهنگی را در دستور کار داریم.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: سعی داریم با توسعه اقدامات فرهنگی با توجه به وجود گلزار شهدای مدافع حرم توجه شهروندان به آرامستان بهشت معصومه(س) را افزایش دهیم و دفن اموات در سطح شهر را کاهش دهیم.

سامع تصریح کرد: این رویکرد را باید در بین شهروندان ایجاد کنیم که آرامستان بهشت معصومه(س) از نظر معنوی چیزی از دیگر آرامستان‌های شهر قم کم ندارد.

وی با بیان اینکه یکی از بحث‌هایی که در سازمان آرامستان‌ها در نظر دارم پشتیبانی خدمات فرهنگی رفاهی برای خانواده‌های شهدای مدافع حرم است، گفت: در این زمینه تلاش داریم خدماتی که به نیروهای سازمان ارائه می‌کنیم به خانواده‌های شهدای مدافع حرم نیز ارائه کنیم.

وی با اشاره به وضعیت تعرفه‌های سازمان آرامستان‌های شهرداری قم، اذعان کرد: در حوزه تعرفه‌ها که تعیین کننده درآمدها و خدمات است براساس سیاست‌های دولت که سعی داشته تورم انقباضی اعلام شود باید کاری کنیم که هزینه‌ها تأمین شود و در این راستا سیاست‌هایی را اعمال کرده‌ایم.

سامع گفت: ردیف‌هایی که مربوط به خدمات عمومی است معمولاً کمترین افزایش و در حد تعرفه تورم عمومی بوده اما در حوزه خدمات اختصاصی افزایش بیشتری را اعمال کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سازمان‌های دیگر شهرداری نیز همین سیاست را پی گرفته‌ایم، افزود: شهرداری آمادگی دارد که آرامستان‌های متروک شهر را بهسازی و ساماندهی کند اما این مساله نیازمند همراهی اداره کل اوقاف و مجموعه استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: