• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4714-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اجرای طرح ایمن سازی پل شکوهیه در جاده قدیم قم_تهران


رئیس اداره نگهداری پل و ابنیه فنی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از عملیاتی شدن طرح تعمیر ایمن سازی پل شکوهیه واقع در جاده قدیم قم-تهران خبر داد.

عباس شکوری عنوان کرد: در قالب اعتباری افزون بر یازده میلیارد ریال (جهت بهسازی شش دستگاه پل جاده ای) طرح مرمت وایمن سازی پل شکوهیه در محور قدیم قم-تهران عملیاتی شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، در راستای صیانت و ایمن سازی پل ها و ابنیه فنی واقع در محورهای جاده ای استان قم، طرح مرمت و ایمن سازی پل شکوهیه (واقع در محور قدیم قم-تهران) عملیاتی شد.

رئیس اداره نگهداری پل و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم، افزود: با عنایت به اهمیت و نقش تقاطعی این پل که معبر اتصال شهرک صنعتی شکوهیه به جاده قدیم قم-تهران است، طرح مرمت و ایمن سازی این پل در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: هزینه اجرایی این طرح از محل تخصیص اعتبار یازده میلیارد ریال مرمت و ایمن سازی شش پل جاده ای در استان تامین شده است.

شکوری بازه زمانی اجرا و تکمیل طرح مرمت و ایمن سازی پل شکوهیه را چهارماهه برآورد کرده و گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی، عملیات اجرایی این طرح از نیمه دوم آذرماه سال جاری آغاز و تا پایان سال 97 تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به بخشی از اقدامات فنی که در راستای مرمت و ایمن سازی پل شکوهیه صورت می گیرد، خاطر نشان کرد: تعمیر دال عرشه، محافظت از عرشه پل در برابر ضربه وسایل نقلیه عبوری، ارتقاء ایمنی پل با اجرای حفاظ تک شیب بتنی مسلح، تعمیر دیواره سنگی هدایت آب، اجرای رادیه و برید، اصلاح دریواسیون و هدایت آبهای سطحی، درزگیری آسفالت سطح رویه، از جمله مهمترین آیتم های فنی لحاظ شده در راستای تعمیر و ایمن سازی این پل مهم جاده ای است.

شکوری ضمن تاکید بر رعایت کامل جوانب ایمنی، تاکید کرد: از رانندگانی که از محل اجرای این طرح عبور می کنند، درخواست می شود تا در انجام این طرح، با عوامل اجرایی پروژه، همکاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: