• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4814-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آغاز به کار سامانه تصمیم در قم


معاون اجتماعی بهزیستی قم گفت: سامانه تصمیم با همکاری بهزیستی و دادگستری استان قم با رویکرد کاهش و کنترل طلاق راه‌اندازی گردیده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان قم، در آیین افتتاح و راه اندازی سامانه تصمیم (مرکز جامع مراقبت از خانواده) که با حضور دکتر رضا سلیقه، حجه الاسلام بزاز بنابی و حجت الاسلام یزدی برگزار شد، مریم علیشیری در این رابطه با این سامانه گفت: سامانه تصمیم با همکاری بهزیستی و دادگستری استان قم با رویکرد کاهش و کنترل طلاق راه‌اندازی شده است که با عنایت به استقرار دبیرخانه  طرح کنترل و کاهش طلاق در بهزیستی،  با هماهنگی کلیه دستگاههای مرتبط با مقوله طلاق به ویژه دادگستری قم توانسته‌ایم گام‌های موثری در پیشگیری و کاهش طلاق برداریم. 

وی با اشاره به اهداف طرح کنترل و کاهش طلاق، افزود: افزایش کیفیت زندگی و سلامت ازدواج، پیشگیری از آسیب های مرتبط با ازدواج و نهادینه سازی ازدواج در گروه‌های مختلف و دسترسی آسان به خدمات مشاوره ای تخصصی از جمله اهداف این طرح است، همچنین احساس رضایت‌مندی زوجین از زندگی خانوادگی و افزایش دانش افراد برای استمرار زندگی و توانمندسازی آنها برای انتخاب همسر از دیگر اهداف این طرح هستند.

معاون اجتماعی بهزیستی قم ادامه داد: زوجینی که اختلاف دارند، پیش از مراجعه به دادگاه خانواده به سامانه وارد می‌شوند و مشخصات خود را برای ارجاع به مشاور، ثبت می‌کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: ارجاع مناسب افراد به مراکز مشاوره مورد تأیید، نظارت دقیق‌تر بر کار مراکز مداخله، عدم ورود خانواده‌ها در بدو امر به دادگاه، عدم پرداخت هزینه‌های دادرسی و وکیل، ایجاد دسترسی عادلانه به مشاوره، افزایش تعداد جلسات و خدمات مشاوره‌ای و مددکاری، رصد مشکلات موجود در خانواده و علل، عوامل و عوارض طلاق‌های فعلی با امکان گزارش‌گیری کلان از سامانه، کاهش طلاق و کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی را از مزایای این طرح هستند.

علیشیری در خصوص پیشینه اجرای این طرح گفت: این سامانه ابتدا در استان خراسان رضوی افتتاح و بهره‌برداری شد و در ۱۰ استان دیگر از جمله استان قم در حال راه‌اندازی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: