• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-4214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

همزمان با سراسر کشور؛

آغاز سرشماری زنان ایرانی دارای همسر خارجی در قم

 مدیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از اجرای طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در قم خبر داد.

مصطفی کاویانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به اجرای این طرح در سراسر کشور عنوان کرد:این طرح در راستای سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی انجام می شود.

وی تصریح کرد:براساس قانون مدنی ایرانی فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با همسر غیرایرانی نمی توانند شناسنامه ایرانی بگیرند.

کاویانی توضیح داد: در سال های اخیر تعداد قابل توجهی از زنان ایرانی با مردان غیرایرانی ازدواج کرده اند و فرزندان این مادران نمی توانند شناسنامه بگیرند و فاقد هویت رسمی می باشند.

وی خبر داد: وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دولت درخواست کرده است که برای این فرزندان کارت هویت صادر شود و به همین منظور لایحه ای را به دولت ارائه داده است.

مدیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح کرد:به این فرزندان کارت هویت داده می شود که براساس آن می توانند در مدرسه ثبت نام کنند و بعد از آن نیز بتوانند دفتر چه بیمه هم بگیرند اما در این مرحله تنها سرشماری انجام می شود.

کاویانی خاطرنشان کرد: در این سرشماری مادران کد ملی خود را به شماره  2000195 پیامک نماین سپس در مرحله دوم از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این مادران تماس می گیرند و از آنها چند سوال ساده مانند تعداد فرزندان و سال تولد آنها پرسیده می شود تا در سرشماری شرکت داده شوند.


انتهای پیام