• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-5614-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

زیارت جامعه کبیره کامل ترین متن در امام شناسی

رئيس انجمن ارتباطات و تبليغ حوزه علميه قم گفت: در زیارت جامعه کبیره متعلق به امام علی النقی(ع) در اوج فصاحت و بلاغت، ویژگی های امامان و رهبران الهی تبیین شده است.

حجت‌الاسلام محمد واعظ موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با گرامیداشت 15 ذی الحجه سالروز میلاد امام هادی(ع) با اشاره به مجاهدت های فرهنگی و علمی این امام همام افزود: مضامین ارزشمند زیارت جامعه کبیره در گسترش فرهنگ ناب شیعی و ترویج مبانی اخلاقی در جامعه موثر است.

وی خاطرنشان کرد: امام هادی(ع) در این اثر گرانقدر خود فرازهایی در شناسایی امام و معصومین(ع) را فراروی جامعه دینی قرار داد که تا به امروز نیز اثر گذار می باشد.

  واعظ موسوی بیان کرد: این امام معصوم با تلاش های فرهنگی خود بستری مهم در بالندگی معنوی جامعه فراهم ساخت و اگر جامعه دینی با مضامین زیارت جامعه کبیره انس و الفت گیرد بسیاری از آسیب ها از چنین فضایی رخت برمی بندد.

رئيس انجمن ارتباطات و تبليغ حوزه علميه قم تاکید کرد: رسانه ها در معرفی این زیارت و تبیین فرازهای آن تلاش کنند نسل امروز تشنه دریافت حقایق نابی است که اگر در جامعه توسعه یابد انسان ساز و راهگشای رفع بسیاری از کاستی ها می باشد.

وی گفت:زیارت جامعه کبیره، میراث و یادگاری گران‌بها منصوب به امام هادی(ع) است ایشان یادگارهای دیگری را نیز در دوران عمر با برکت خود برجای گذاشته اند که زیارت غدیریه نیز از آن جمله می باشد.

 واعظ موسوی تصریح کرد: از ایشان همچنین احادیث و روایاتی فقهی، اخلاقی و اعتقادی بر جای مانده است ضمن اینکه شاگردان تربیت یافته در مکتب این امام در انتقال دیدگاهها و نظرات امام هادی(ع) به بطن جامعه موثر بودند.

وی بیان کرد: اوضاع سیاسی و اجتماعی امام هادی(ع) مانع از نشر تفکر و اندیشه وی نشد و خفقان و تنگناهای دوران از فعالیت ها و مجاهدت های ایشان جلوگیری نکرد چرا که عزم و اراده امام مسیر هدایتگری و روشنگری را باز می کرد.ر


انتهای پیام