• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 966-1186-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

تولید و عرضه نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع) در قم


نرم افزار چند رسانه‎ای مقتل الحسین(ع) شامل 100 عنوان کتاب در قالب 490 جلد، در هفت محور در قم تولید و عرضه شده است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، مدیر پروژه نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع) روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر افزود: این نرم افزار روز پنجشنبه 23شهریورماه با حضور آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی در مرکز تحقیقات علوم کامپیوتر اسلامی نور رونمایی خواهد شد. 

علی جباری ادامه داد: نرم‌افزار در 7 محور اصلی پاسخگویی به شبهات قیام امام حسین(ع)، ایجاد بسترسازی مناسب برای شناخت صحیح قیام عاشورا، عرضه منابع معتبر و مورد وثوق قیام، تاریخ و زندگانی امام حسین(ع)، شعر و ادب عاشورا و زیارات، اهل‌بیت(ع) و یاران امام حسین(ع) و مبحث عزاداری و سخنرانی نیز در این نرم‌افزار چندرسانه‌ای گنجانده‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: 100 عنوان کتاب در قالب 490 جلد در این نرم‌افزار در اختیار پژوهشگران و محققان عاشورا پژوهشی قرارگرفته که می‌تواند منبع خوبی برای شناسایی درست از این واقع باشد.

به گفته وی؛ در بخش نگارخانه این نرم‌افزار نیز 230 قطعه سخنرانی صوتی و تصویری در 170 ساعت و همچنین 600 قطعه مداحی در 120 ساعت گنجانده‌ شده است.
مدیر پروژه نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع) تأکید کرد: از بین 500 کتاب اولیه برای تهیه نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع) تنها 100 کتاب معتبر که از نظر تاریخی و محتوا دچار خدشه و تحریف نبوده در این نرم‌افزار گنجانده ‌شده که از این نظر می‌تواند بسیار مورداستفاده محققان باشد.
مدیر گروه تاریخ و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور نیز در بخش دیگری از این جلسه عنوان کرد: 6 نرم‌افزار در زمینه تاریخ اسلامی در این مرکز تهیه ‌شده که مقتل‌ الحسین(ع)، دانشنامه تاریخ تشیع، گاه‌ شمار نور از جمله مهم ‌ترین برنامه‌ها و اقدامات مرکز تحقیقات علوم اسلامی نور در زمینه تاریخ اسلام بوده است.


انتهای پیام