• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7414-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

استاندار قم:

اتاق انديشه ورزي در زمينه محيط زيست تشكيل شود

استاندار قم تشكيل اتاق انديشه ورزي در زمينه محيط زيست را خواستار شد و گفت: مسائل زيست محيطي بايستي با استفاده از ظرفيت متخصصين اين حوزه حل شود.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد مهدي صادقي استاندار قم در نشست با كارشناسان و فارغ التحصيلان رشته هاي مرتبط با محيط زيست در استان قم طي سخناني بر ضرورت حاكميت نگاه فرابخشي در راستاي حراست از منابع ملي و محيط زيست تاكيد كرد.
استاندار قم با تاكيد بر پرهيز از نگاه تصدي گرانه دستگاه هاي اجرايي افزود: برون سپاري فعاليت ها و افزايش چتر نظارتي و نيز ارائه راهكارهاي متناسب با واقعيات جامعه بايد در دستور كار مديران باشد.
صادقي با اشاره به اهميت استفاده از ظرفيت هاي كارشناسي در زمينه حفاظت از محيط زيست ادامه داد: بهره گيري از توان تخصصي فارغ التحصيلان رشته هاي مرتبط و دلسوزان محيط زيست مورد توجه جدي قرار بگيرد.
وي ضمن درخواست براي تشكيل اتاق انديشه ورزي و طرح مسائل و مشكلات زيست محيطي گفت: مسئله ي اشتغال فارغ التحصيلان محيط زيست نيز در اين اتاق بررسي و راه حل عملياتي ارائه شود.
نماينده عالي دولت در استان  خاطرنشان كرد: از پتانسيل سازمان هاي مردم نهاد در راستاي جلوگيري از آلودگي محيط زيست استفاده شود.
استاندار قم همچنين مسئله ي كارگاه هاي توليد سرب در استان قم را نيز مورد توجه قرار داد و گفت: بايستي راهكارهاي مختلف بررسي و بهترين راه حل در اين راستا انتخاب و اجرايي شود.


انتهای پیام