• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-6014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم:

جهاد دانشگاهی توان مهندسی، معماری و تخصصی برای اجرای طرح‌های شهری را داراست

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی دستگاههای دولتی توان مهندسی، فنی، معماری و تخصصی برای اجرای طرح‌ها را دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر محمد حیدری در دیدار با محسن بهشتی معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری قم عنوان کرد: ما برآنیم فازهای جدیدی را در جهاد مطابق با فعالیت های کشور آغاز نمائیم و همچون بازوان اجرایی مدیران، پروژه‌های بر زمین مانده را به سرانجام برسانیم.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم افزود: در قم خلاء هایی وجود دارد که با نیازسنجی این خلاء ها را شناسایی کردیم و می توانیم با توان و تخصص موجود در جهاد زمینه‌ای برای اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم سازیم.

وی تصریح کرد: در قم بافت های فرسوده زیادی وجود دارد، قم می تواند در عرصه معماری نیز الگویی برای کشور باشد در این راستا جهاد دانشگاهی پیشینه مهندسی و فنی و معماری داشته و توفیقاتی را نیز به دست آورده است.

حیدری با بیان اینکه توانمندی های زیادی با حضور نیروهای متخصص در جهاد دانشگاهی وجود دارد، گفت: گسترش ارتباطات با مراکز علمی و پژوهشی توانمندی های لازم وجود دارد و حتی در این مسیر با برخی از دانشگاههای مطرح تفاهم نامه هایی امضاء شده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم خاطرنشان کرد: ما توانسته ایم اعتماد بسیاری از مراکز را در بسیج نیروها و امکانات جلب کنیم و این ظرفیتی بالنده است که دستگاههای دولتی می توانند از آن استفاده نمایند.

حیدری افزود: جهاد دانشگاهی می تواند زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را مطابق با توانمندی ها ایجاد نماید.

وی افزود: در بسیاری از استان های کشور ظرفیت های کشاورزی با استفاده از توان جهاد دانشگاهی به روش های نوین و تکنولوژی روز مجهز شده اند و روش های پیشرفته ای در کشاورزی جایگزین روش های سنتی کرده ایم.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم یادآور شد: با توجه به کمبود منابع آب چنین طرح هایی می تواند در قم کارایی داشته باشد، ما تکنولوژی های نوین را در مدیریت منابع در اختیار داریم که اگر مورد توجه قرار گیرد تحولات خوبی در کشاورزی و بهره وری ایجاد می شود.

وی عنوان کرد: همچنین در زمینه گردشگری ایده های اقتصادی بزرگ با رویکرد زیارتی در قم وجود دارد که می تواند تحقق یابد.

انتهای پیام