• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-6314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم:

فقدان مدیریت، نظم و کمبود تجهیزات از ابعاد شاخص در بحران هاست

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه  مدیریت بحران در مواقع بروز حوادث ضعیف عمل می کند، گفت: فقدان مدیریت، نظم و کمبود تجهیزات و امکانات از ابعاد شاخص در بحران هاست که هر بار در حادثه و بحران دیگری تکرار می شود بدون اینکه به آسیب شناسی لازم بپردازیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام سید محمد آتش زر شامگاه دوشنبه در هجدهمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری با بیان اینکه بی توجهی به تجارب حوادث تلخ گذشته همچون زلزله ،امداد رسانی را با مشکلاتی توام می سازد، عنوان کرد: در ایران از نظر زلزله حوادث تلخی را پشت سر گذرانده ایم اما هنوز در استفاده از تجارب لازم کوتاهی به عمل می آوریم.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم افزود: بیشترین مشکلات و دغدغه ها نیز در زمان اسکان موقت است چرا که مدیریت بحران در مواقع بروز حوادث ضعیف عمل می کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قبل از حادثه برای بحران ها و خطرات احتمالی برنامه ریزی شود با کمبودها و مشکلاتی از این دست مواجه نمی شویم.

حجت الاسلام آتش زر متذکر شد: دپوی امکانات کافی و ساخت کانکس قبل از حادثه و تدابیری جهت اسکان موقت در برخی از سیلوها و فضاهای مناسب می تواند بخش زیادی از خدمت رسانی را تسهیل بخشید.

وی اظهار داشت: فقدان مدیریت، نظم و کمبود تجهیزات و امکانات از ابعاد شاخص در بحران هاست که هر بار در حادثه و بحران دیگری تکرار می شود بدون اینکه به آسیب شناسی لازم بپردازیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: باید هماهنگی مطلوبی اتخاذ گردد تا بتوانیم در ساعات اولیه به شیوه مناسبی به مردم امدادرسانی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه تامین امنیت مردم در شرایط بحرانی اهمیت زیادی دارد و بدون ایجاد امنیت در ساعات اولیه امکان خدمت رسانی وجود ندارد، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های موجود و هم گرایی و مدیریت منابع مالی در زمان بحران لازمه خدمت رسانی است.

در این جلسه نایب رئیس شورای شهر قم نیز متذکر شد: یکی از راهکارهای مهم در مدیریت بحران شناسایی نقاط آسیب پذیر استان قم است.

حسن بختیاری بیان کرد: توجه به استاندارسازی ها موجب کاهش تلفات در زمان حادثه می شود، بسیاری از کشورهای پیشرفته در دنیا در این عرصه موفق بوده اند و ما می توانیم از تجارب این کشورها استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: شناسایی گسل های زلزله و آموزش و آماده سازی مردم در مواجهه با خطر می تواند نگرانی ها را در زمان بروز حوادثی مانند زلزله کاهش دهد.


انتهای پیام