• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-6514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

در آستانه سالروز آغاز به کار ایسنا؛

مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس از ایسنا تجلیل کرد

مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات حرم حضرت معصومه(س) و مسئولان این واحد در آستانه سالروز آغاز به کار ایسنا با حضور در دفتر ایسنا منطقه قم از خبرنگاران تجلیل کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین جواد بهشتی پور امروز با حضور در دفتر ایسنا منطقه قم، ضمن تبریک 16 آذر سالروز آغاز به کار خبرگزاری ایسنا،  با بیان اینکه هر فرد با هر فعالیت در شهر قم افتخار خادمی کریمه اهل بیت(ع) را دارد، عنوان کرد: خبر و رسانه جایگاه بسیار ارزشمندی را داراست چراکه که هر اتفاق و فعالیت با پیوست رسانه و خبر گستره اثرگذاری خود را افزایش می دهد.

مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های فعالیت خبری حرم مطهر، ادامه داد: فضای حضور خبرنگاران و فعالیت به عنوان خادم رسانه ای آستان مقدس فراهم است.

وی در بخش دیگر با اشاره به حضور جهاد در دانشگاه ها و ارتباط با دانشجویان اظهار داشت: با توجه به اینکه تجربه ثابت کرده است فعالیت های مردمی ماندگاری و اثرگذاری بیشتر دارند، رویکرد در آستان مقدس حضرت معصومه(س) به این جهت و مردمی کردن فعالیت ها است، از سوی دیگر ارتباط جهاد دانشگاهی با دانشگاه ها و قشر دانشجو می تواند این ظرفیت و پتانسیل بزرگ را در راستای فعالیت های دانشجویی در حوزه فرهنگی با محوریت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) فعال کند.

**خبر و رسانه فرهنگ ساز و جریان ساز است

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز در ادامه این دیدار عنوان کرد: تعامل رسانه ای حرم مطهر و جهاد دانشگاهی آثار و برکات زیادی در حوزه اشاعه فرهنگ دینی خواهد داشت.

علی حسینی افزود:  خبرگزاری های ایسنا و ایکنا هر یک دارای ظرفیت های بالنده ای در انتشار اخبار فرهنگی، دینی و قرآنی به شمار می روند و حرم مطهر می تواند در جهت دست یابی به اهداف فرهنگی و دینی از این ظرفیت ها بهره بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های مهم در جهاد دانشگاهی نیز مرکز افکار سنجی است که در بسیاری از عرصه ها همانند انتخابات و نیازسنجی‎های علمی و فرهنگی ، عمومی و اجتماعی به سنجش های دقیق و تحلیل موشکافانه می پردازد.

حسینی بیان کرد:همچنین آموزش های جهاد دانشگاهی از دیگر ظرفیت های بالنده ای است که در زمینه ارتقای سطح آگاهی و مهارت و بستر سازی برای اشتغال کاربرد دارد.

وی گفت: خبر و رسانه می تواند فرهنگ ساز و جریان ساز باشد چنین جایگاهی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا بتوان در فرهنگ سازی موفقیت های خوبی به دست آید.

حسینی بیان کرد:جهاد دانشگاهی در تولید کلیپ و نماهنگ و حوزه های ادبی و هنری تیم های دانشجویی را فعال کرده است که می توان در این حوزه ها اتفاقات مشترکی را با همکاری حرم مطهر رقم زد.

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم خاطرنشان کرد:در زمینه تشکل های دانشجویی فعالیت های خوبی داشته ایم و در حوزه محتوایی برای مناسبت ها نیز تلاش هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد:جهاد دانشگاهی قم طرح الگوی دختر مسلمان در خصوص معرفی سیره حضرت معصومه(س) را ارائه کرده است و در زمینه معرفی این شخصیت بزرگ نیز گام های خوبی با برگزاری نشست های تخصصی برداشته که در این باره تشکیل شورای سیاست گذاری مشترک با حرم می تواند به این فعالیت ها جهت مناسبی بدهد.

در پایان از سوی آستان مقدس حضرت معصومه(س) یک جلد کلام الله مجید، یک قاب عکس از حرم مطهر حضرت معصومه(س) و نگین انگشتری از سنگ متبرک حرم مطهر به دفتر خبرگزاری ایسنا منطقه قم هدیه شد.

انتهای پیام