• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 969-5886-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

دانشجو پايه‌گذار جنبشی عظيم، تأثيرگذار و سرنوشت ساز در حيات انقلاب اسلامی است

استاندار قم در پیامی به مناسبت روز دانشجو واقعه  16 آذر 32 را نقطه عطفي در تاريخ  سياسي دانشگاه ها و مبين حضور روشنگرانه و متعهد دانشگاهیان در عرصه مبارزات ضد استكباري و نقش آفريني مؤثر در پيروزي نهضت اسلامي و بقا و تداوم حيات پر بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي دانست.

به گزارش ایسنا منطقه قم، متن پيام سید مهدی صادقی استاندار قم به مناسبت روز دانشجو به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحيم

16 آذر، تداعي گر حماسه آفريني سه شهيد دانشجوی متدين و انقلابي است كه ياد و خاطره ايثار، جانفشاني و دلاورمردي‌هاي آنان در تاريخ  اين سرزمين به عنوان نماد استكبارستيزي، آرمان خواهي، عدالت جويي و آزادي طلبي ملت بزرگ ايران، ثبت و جاودانه مانده است.

 یادآور روز بزرگي  است كه جمعي از دانشجويان مبارز و عدالت خواه آن روزهاي كشور، سكوت و نظاره گر بودن در برابر ظلم و ستم رژيم شاهنشاهي و غارت و چپاول سرمايه ها و منابع ملي به دست سرسپردگان را برنتابيده و با عزم و اعتقاد راسخ و روحيه جهادي در برابر ظلم و بيداد رژيم پهلوي، ايستادگي كرده و پايه گذار جنبشي عظيم، تأثيرگذار و سرنوشت ساز در حيات انقلاب اسلامي شدند.

 واقعه  16 آذر سال 32 نقطه عطفي در تاريخ  سياسي دانشگاه ها و مبين حضور روشنگرانه و مشاركت  تعيين كننده جامعه آگاه و متعهد دانشگاهي  كشور در عرصه مبارزات ضد استكباري  و نقش آفريني مؤثر اين قشر بيدار در پيروزي نهضت اسلامي و بقا و تداوم حيات پر بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي است.

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز نقش مؤثر دانشجو و دانشگاهيان در تحولات و پيشرفت هاي كشور اغلب  يك نقش ويژه و برجسته بوده و اين دو عنصر حياتي به عنوان سرمايه هاي ارزشمند نظام در عرصه هاي علمي، فرهنگي و اجتماعي، گام‌هاي ارزنده اي را در مسير توسعه و پيشرفت  همه جانبه كشور و رشد و بالندگي علمي جامعه برداشته است.

ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان والا مقام انقلاب اسلامي به ويژه شهداي پرافتخار عرصه علم و دانش و نيز تبريك ميلاد با سعادت رسول مهر و عطوفت حضرت محمد مصطفي(ص) و فرخنده ولادت سلاله پاک و گرامی آن وجود بزرگوار، حضرت امام جعفر صادق(ع)، فرارسيدن 16 آذر «روز دانشجو» را به همه دانشجويان و دانشگاهيان فرهيخته استان قم تبريك عرض نموده، توفيقات همگي اين عزيزان را در  راه علم جويي و اعتلاي ايران اسلامي از درگاه ايزدمنان مسألت دارم.


انتهای پیام