• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-1885-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

وزير ارشاد، حج و اوقاف افغانستان تصریح کرد:

فصل جدید علمی در افغانستان با بهره‌گیری از آموزش‌عالی ایران

وزير ارشاد، حج و اوقاف افغانستان با بيان اينكه بسياري از مهاجرت‌ها به منظور استفاده از نعمت آموزش و پرورش ايران است، تصریح کرد: به بركت اين مهاجرت ها و استفاده از موهبت آموزش عالي ايران، صفحه‌ي جديد علمي، فرهنگي و تمدني در كشور افغانستان باز شد.

به گزارش ایسنا منطقه قم به نقل از روابط عمومي استانداري قم، سيد مهدي صادقي صبح امروز در ديدار فیض محمد عثمانی وزير ارشاد، حج و اوقاف افغانستان، همكاري میان دو كشور ايران و افغانستان را بر اساس دوستي و احترام متقابل دانست، و گفت: كشورهاي منطقه خصوصا مسلمانان بايستي به اصل اتحاد تكيه نموده و در برابر هرگونه تهاجم غيراصيل داخلي و خارجي متحد باشند.

استاندار قم با اشاره به توجه ايران به امنيت ساير كشورهاي مسلمان خصوصا همسايگان، خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي به درخواست كمك از سوي كشورهايي كه مورد تخاصم واقع شده اند پاسخ مثبت داده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور نزديك به 200 هزار نفري اتباع كشور افغانستان در استان قم، افزود: مسئولان استان همواره تلاش مي كنند تا مهاجرين، همچون شهروندان ايراني از امكانات كشور بهره‌مند شوند.

صادقي تاكيد مقام معظم رهبری مبني بر برخورداري همه‌ي اتباع خارجي از نعمت تحصيل را مورد توجه قرار داد و گفت: حتي فرزندان اتباع خارجي كه به صورت غيرمجاز به كشور وارد شده‌اند نيز از اين موهبت بهره مند مي‌شوند.

وزير ارشاد، حج و اوقاف افغانستان نيز در اين ديدار با بيان اينكه افغانستان امن به نفع منطقه است، گفت: ‌عدم ثبات در يك كشور موجب ناامني در كشورهاي همسايه مي‌شود.
فیض محمد عثمانی با بيان اينكه كشور ايران طي 4 دهه‌ي گذشته مهمان نوازي بسيار خوبي از اتباع افغانستان داشته است افزود: جمهوري اسلامي ايران براي كشور افغانستان سبب خير بوده است.

وزير ارشاد، حج و اوقاف افغانستان خاطرنشان كرد: به بركت اين مهاجرت ها و استفاده از موهبت آموزش عالي ايران، صفحه ي جديد علمي فرهنگي و تمدني در كشور افغانستان باز شد.

وي با بيان اينكه بسياري از مهاجرت ها از روي اجبار و به منظور استفاده از نعمت آموزش و پرورش ايران است، تصريح كرد: آموزش عالي ايران در منطقه از سطح علمي بسيار بالايي برخوردار است.


انتهای پیام