• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9610-588-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

رییس هیات ورزشهای همگانی استان قم عنوان کرد:

برگزاری دوره عملی مربیگری آمادگی جسمانی پس از 9سال

رییس هیات ورزشهای همگانی استان قم عنوان کرد: نخستین دوره عملی مربیگری درجه یک آمادگی جسمانی پس از گذشت 9 سال از آخرین برگزاری آن در کشور، به مدت 6 روز به میزبانی هیات ورزش های همگانی استان قم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رسول حسن یزدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، اظهار کرد: دوره تخصصی مربیگری درجه یک آمادگی جسمانی با مجوز فدراسیون ورزش‌های همگانی و به همت هیات ورزش‌های همگانی استان قم، با حضور 21 مربی از استان های مختلف کشور برگزار شد.

رییس هیات ورزشهای همگانی استان قم خاطر نشان کرد: این دوره آموزشی که دروس تئوری آن پس از  گذشت 7 سال از سوی هیات ورزش‌های همگانی استان قم و با هدف ارتقای سطح دانش فنی و علمی مربیان برگزار شده بود، در بخش عملی نیز که 9 سال از آخرین برگزاری آن در کشور می‌گذرد، با تدریس دکتر مریم منظمی و دکتر سارا زارع، از مدرسان فدراسیون ورزش های همگانی، برای نخستین‌بار در گستره کشوری ویژه بانوان در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

حسن یزدی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این دوره در ماه‌های ابتدایی شروع به کار این هیات توانستند پس از چندین سال انتظار در دوره درجه 2 مربیگری شرکت نمایند و وعده‌ای که از سوی این هیات به آنان داده شده بود دقیقا در مدت قانونی اجرایی شد و پس از سه سال با گذراندن کارگاه‌ها و دوره های مختلف دانش افزایی درجه یک حاضر شده‌اند.

مشاور فدراسیون ورزش های همگانی گفت: سطح فنی و علمی این دوره با توجه به نظر سنجی ها و آزمون های به عمل آمده در سطح بسیار خوب بوده و شرکت کنندگان در این دوره با ابزارها و ادوات جدید و به روز ورزشی نظیر کتل بل، طناب بتل روپ و برخی تجهیزات دیگر ورزشی و تمرینات ترکیبی آشنایی پیدا کرده و با توجه به توان علمی مدرسین دوره، نهایت استفاده و بهره برداری را داشتند.

وی افزود: یکی از دلایل مهم امکان برگزاری این دوره با توجه به پیش نیاز های متعدد و کسب امتیازات لازم، هماهنگی و همدلی مربیان بوده است.


انتهای پیام