• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4385-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

استاندار قم:

تامين 55درصد اقتصاد قم از طريق گردشگری و خدمات

استاندار قم با اشاره به تامين 55 درصد از اقتصاد قم بواسطه ي مشاغل مرتبط با گردشگري و خدمات اظهار داشت: توجه به سرمايه گذاري در بخش گردشگري مي تواند به ايجاد اشتغال پايدار در استان كمك كند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد مهدي صادقي استاندار قم در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان قم كه با حضور سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد، استفاده از ظرفيت هاي گردشگري را مهمترين اولويت استان قم براي ايجاد و توسعه اشتغال پايدار عنوان كرد.

وی با اشاره به موقعيت استان قم در بحث گردشگري مذهبي، تامين 55درصد از اشتغال استان از طريق مشاغل مردتبط با گردشگري و خدمات را مورد توجه قرار داد و افزود: همين مسئله موجب شده است  تا سازمان ميراث فرهنگي به عنوان معين استان قم در جلسات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي تعيين شود.

استاندار قم با بيان اينكه در بخش گردشگري با هزينه ي كمتري نسبت به صنعت مي توان ايجاد شغل نمود خاطرنشان كرد: اميدواريم با حمايت سازمان ميراث فرهنگي بتوانيم الگوهاي استان قم در اقتصاد مقاومتي را محقق نماييم.

صادقي در ادامه با بيان اينكه در بخش اقتصاد مقاومتي اشكال اساسي در زمينه ي فرهنگ سازي داريم گفت: مردمي نمودن اقتصاد از مهمترين مولفه‌ها در اين بخش است كه نسبت به آن كمتر توجه شده است.

سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نيز در اين جلسه با اشاره به وضعیت اقتصادی استان قم اظهار کرد: نرخ بیکاری در این استان طی چند سال اخیر از 14 درصد به حدود 10 درصد رسیده است و این آمار برای استان قم امیدوار کننده است.

وی با بيان اينكه در بخش گردشگری با سرمایه گذاری بین 50 تا 100 میلیون تومان یک شغل به وجود خواهد آمد، گفت: با توسعه این بخش می‌توانیم آمار بیکاری را در استان قم کاهش بدهیم.

اوحدي خاطرنشان كرد: 2400 ميليارد تومان سهم حوزه گردشگري كشور است كه با اين اعتبار مي توانيم حدود 30 هزار شغل ايجاد كنيم و اميدواريم استان قم نيز از آن بهره مندي خوبي داشته باشد.

انتهای پیام