• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9610-9387-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:

موفق به بازنمایی مطلوب جلوه های دفاع مقدس نبوده ایم

نماینده مردم قم در مجلس عنوان کرد: با وجود اهمیت بزرگداشت دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان، هنوز موفق نشده ایم به شکل مطلوبی جلوه های دفاع مقدس را در جامعه بازسازی نمائیم. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی فراهانی شامگاه پنج شنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی هشت نوشت که در تالار مرکزی شهر برگزار شد عنوان کرد: شهیدان در مسیر انقلاب و حفظ ارزش های نظام جمهوری اسلامی، جانفشانی های زیادی کردند.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: باید قدردان شهیدان به واسطه ایثارگری های آن ها باشیم در این باره بهترین روش برای قدردانی، بزرگداشت یاد و خاطره آن ها و معرفی شهیدان به نسل جوان است.

وی تصریح کرد: جوانان غیور ایرانی در طول جنگ تحمیلی توانستند با اراده ای پولادین در برابر دشمنان ایستادگی کنند و امنیت و آرامش را برای کشور به همراه آورند.

امیرآبادی فراهانی اظهار داشت: دوران دفاع مقدس سرشار از جلوه های ارزشمند و عشق به خداوند و ایثار و فداکاری است و باید این موضوعات مهم در قالب هنر به مردم معرفی گردد.

وی عنوان کرد: هنرمندان رسالت مهمی در معرفی شهداء و ارزش های دفاع مقدس دارند و می توانند با آثار فاخر به این رسالت مهم جامه عمل بپوشانند.

نماینده مردم قم در مجلس یادآور شد: با وجود اهمیت بزرگداشت دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان، هنوز موفق نشده ایم به شکل مطلوبی جلوه های دفاع مقدس را در جامعه بازسازی نمائیم.

وی گفت: فرهنگ دفاع مقدس باید به خوبی در جامعه نهادینه شود در این زمینه هنرمندان می توانند به تولید آثار هنری با محوریت زندگی شهیدان و ارزش های دفاع مقدس بپردازند.

امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: در واقع همه وظیفه داریم در جهت تبیین فرهنگ ایثار و دفاع مقدس گام برداریم تا به فراموشی سپرده نشود.

وی خاطرنشان کرد: بیرون راندن دشمن از خاک ایران اقدامی ارزشمند بود و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود، امروز نیز مردم احترام ویژه ای برای شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم قائل هستند و نسبت به خانواده شهداء با تکریم رفتار می کنند.

وی یادآور شد: باید دفاع مقدس و یاد شهیدان را زنده نگاه داریم به واقع دفاع مقدس حرکتی خالصانه و دور از تمام بازی‌های سیاسی بود.

امیرآبادی عنوان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی به همراه داشت که علاوه بر توسعه امکانات، پرورش جوانانی خالص و خداجو و ایثارگر از دستاوردهای مهم آن به شمار می رفت.

گفتنی است در این جشنواره 300 اثر به دبیر خانه ارسال شد که پس از داوری هیات داورن 8 اثر موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره گردید.


انتهای پیام