• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9611-8387-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم:

تأتر ظرفیتی مهم در تبیین فرهنگ شهروندی و رفع آسیب‌های اجتماعی است

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: تاتر و نمایش ظرفیتی مهم در تبیین فرهنگ شهروندی و رفع آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مجید رفیعی امروز در نشست خبری به اجرای نمایش آئینی حنانه با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، عنوان کرد: از هنرمندان تاتر و نمایش به عنوان یک ظرفیت بالنده فرهنگی و هنری حمایت می شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم افزود: این سازمان یکی از متولیان فرهنگ عمومی است از این رو نمایش هایی که دارای پیام فرهنگ شهروندی و موضوعات مهم در ارتباط با مدیریت شهری باشد در الویت حمایت هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاتر و نمایش ظرفیتی مهم در تبیین فرهنگ شهروندی و رفع آسیب های اجتماعی و فرهنگی است.

رفیعی اظهار داشت: حمایت از هنرمندان بومی در راس کار قرار دارد و ما از هنرمندان پیشکسوت در هنر تاتر در قم بهره گرفته ایم.

وی بیان کرد: با هنر و فرهنگ می توان بسیاری از آسیب های فرهنگی در جامعه را ترمیم کرد و حقوق شهروندی را نیز به خوبی تبیین ساخت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم یادآور شد: به تازگی گروه تاتر خیابانی شهر خوب و شهروند خوب در جهت تبیین فرهنگ ترافیکی فعالیت خود را آغاز کرد؛ این گروه تاتر با سرپرستی کورش زارعی از هنرمندان پیشکسوت تا به امروز در 130 مدرسه به اجرای تاتر با موضوعات فرهنگ شهروندی پرداخته است.

رفیعی تاکید کرد: اگر فرهنگ مردم در ترافیک و تردد و نحوه زندگی سالم ارتقاء یابد بسیاری از آسیب های اجتماعی رفع می گردد.

وی گفت: آموزش شهروندی مساله حائز اهمیتی به ویژه از سنین کودکی است هر چه فرزندان ما با این مسائل آشناتر باشند فرهنگ شهروندی نیز ارتقاء می یابد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: پروژه های فرهنگ سازی نیاز به زمان دارد و در قالب طرح های چند ماهه نمی توان به نتیجه مورد نظر دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت همه مسئولان در برنامه‌های هنری و فرهنگی هدفمند و ممانعت از سنگ اندازی و با استفاده از ظرفیت تاتر و نمایش و ابزار رسانه می توان به نتایج خوبی در فرهنگ شهروندی دست یافت.
 
رفیعی در پایان پیرامون تاتر حنانه توضیح داد: این تاتر با موضوع زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) به مدت 7 شب از 24 اسفند ماه تا 1 اسفند در تالار مرکزی شهر قم به روی صحنه می رود.


انتهای پیام