• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-9687-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

آیت الله نوری همدانی:

معرفی اسلام ناب محمدی از ارکان مهم انقلاب اسلامی است


آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه باید اسلام ناب محمدی را با تمام ابعادش به مردم معرفی کنیم، اظهار داشت: این موضوع یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: خداوند 73مورد در قرآن به شکر نعمت اشاره می‌کند و به این موضوع تاکید دارد؛ بزرگترین نعمت پروردگار، ولایت اهل بیت است و این نظام  اسلامی نیز بر اساس ولایتمداری وشناخت ولایت تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه باید خطوط و شاخصه‌های انقلاب را حفظ کنیم، بیان کرد: اولین شاخصه انقلاب اسلامی، ولایت فقیه است، در روایات نیز به این موضوع اشاره شده است؛ ولایت مسئله  بسیاری مهم است و امام خمینی(ره) درنجف اشرف که حضور داشتند، موضوع ولایت فقیه را مطرح کردند؛ ولایت فقیه یکی از نعمات خاص خداوند است که باید شکر آن را به جا آورد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اولین معیارانقلاب اسلامی تاسیس یک نظام و حکومت قدرتمند است؛ قرن ها مردم گرفتار حکومت های  دست نشانده استکبار بودند، ولی اکنون ولایت فقیه وجود دارد که این موضوع منتهای آرزوی علما در تمام قرون بوده است.

وی با بیان اینکه همیشه باید یک رهبر در جامعه وجود داشته باشد، گفت: خداوند اولین انسانی که آفرید رهبر و امام بوده است و آخرین نفر نیز امام و رهبر قبض روح می‌شود؛ اگر دو نفر هم در زمین وجود داشته باشند، یک نفر باید رهبر باشد.

نوری همدانی عنوان کرد: دومین موضوع بسیار مهم، اسلام ناب محمدی است که رکن مهم این انقلاب است؛ دشمن توانسته بود اسلام را تحریف، تضعیف و شاخه شاخه کند و اسلام طالبانی، داعشی و آمریکایی از نمونه های آن است؛ امام خمینی(ره) توانست اسلام ناب را به مردم عرضه کند و اکنون ما باید تلاش کنیم که این اسلام ناب را با تمام ابعاد آن به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر و شاناساندن ارزش های اسلامی، یک فریضه عظیم است که باید علما وروحانیون به طور مناسب آن را انجام دهند؛ امنیت، اقتصاد سالم، حقوق و ایجاد آبادانی در گرو انجام امر به معروف و نهی از منکر است.

**اگر مقام معظم رهبری امر کند میلیون ها عاشق شهادت آماده جهاد می شوند

مرجع تقلید شیعه ادامه داد: سومین شاخصه انقلاب اسلامی، احیا روحیه جهاد و شهادت است؛ این موضوع قبل از انقلاب بسیار ضعیف شده بود، ولی اکنون  دارای قدرت نظامی بالایی هستیم و همین قدرت و توان نظامی باعث ترس دشمنان از این کشور است و این قدرت باید روز به روز افزایش پیدا کند؛ امروز اگر مقام معظم رهبری امر کنند، میلیون ها عاشق شهادت در کشور وجود دارد که خود را آماده جهاد می‌کنند؛ اگر جهاد وجود نداشته باشد، حکومت ارزشی، ارزش های دینی به وجود نخواهد آمد.

وی افزود: در هر روستا یا محله نام شهید وجود دارد که این شهدا پیامی برای ما دارند؛ پیام شهدا اینست که اگر ما کار حسینی کردیم، شما هم باید زینب‌وار این روحیه جهاد را ترویج کنید.

** عربستان سعودی، دین ما را باطل می‌داند و با آن مقابله می‌کند

نوری همدانی ریشه تمام اتفاقات و مشکلات را صهیونیسم دانست و عنوان کرد:عربستان سعودی و وهابیت از چند جهت با انقلاب اسلامی دشمن هستند، آن ها دین ما را دین باطل می‌دانند و با تکیه گاه قرار دادن آمریکا و اسرائیل، وظیفه خود می‌دانند که با ما مقابله کنند و ما نیز باید با قدرت مقابل آن‌ها بایستیم و در برابر آن ها بیدار باشیم.

وی در خصوص حمله به سفارت ایران در انگلستان نیز تصریح کرد: باید در برابر این اتفاق فکر کرد و پاسخ قاطع داد؛ ما نمیتوانیم برابر این منکر ساکت بمانیم.

انتهای پیام