• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1685-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

امیر دریاردار سیاری:

ارتش با تمام توان برای مقابله با دشمن آمادگی دارد

رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد، گفت: در جهت ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی هراسی از دشمن نداریم و با استفاده از نیروهای متعهد و انقلابی در همه عرصه ها به خودکفایی دست می یابیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دریادار حبیب الله سیاری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس با اشاره به روز 29 فروردین ماه روز ارتش عنوان کرد: تدبیر امام خمینی(ره) توطئه دشمنان را در انحلال ارتش خنثی کرد و ایشان اطلاعیه ای را در 26 فروردین ماه سال 1358 در حمایت از ارتش صادر کردند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: امام(ره) در این اطلاعیه فرمودند روز 29 فروردین ماه روز ارتش است و باید در این روز ارتش در تمامی شهرها رژه برود.

وی افزود: ارتش همواره در صحنه های انقلابی حضور داشت و حتی پیش از انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) به انقلاب اسلامی پیوست.

سیاری بیان کرد: هر انقلابی نیاز به مدافع مسلح دارد که از آن دفاع کند و این وظیفه در ابتدای انقلاب بر عهده ارتش جمهوری اسلامی بود.

وی اظهار داشت: در ابتدای انقلاب، امام(ره) فرمودند که باید در تامین تجهیزات نظامی به خودکفایی برسیم در این عرصه در ارتش حرکت کردیم و امروز برای دفاع از کشورمان در تامین تجهیزات نظامی نیاز به کمک کسی نداریم.

رئیس ستاد مشترک ارتش خاطرنشان کرد: از همان دوران ارتش با همه مشکلات در کنار مردم در مقابله با ضد انقلاب ایستادگی کرد.

وی گفت: ارتش توانست با توانمندی های خود همه اختلافات و توطئه های مذهبی و قومیتی را در کشور خنثی نماید و قبل از آغاز جنگ در مواجهه با گروهک های ضد انقلاب، شهدای بی شماری را تقدیم انقلاب نماید.

سیاری ادامه داد: ارتش در زمانی که دشمن با حمایت های شرق و غرب به کشورمان حمله کرد در عرصه حاضر شد و دشمن را عقب راند.
  
وی عنوان کرد: در این میان نیروی هوایی ارتش نیز در آغازین روزهای جنگ تحمیلی با 140 جنگنده توانستند پایگاه های مختلف دشمن را بمباران نمایند.

رئیس ستاد مشترک ارتش اظهار داشت: همچنین نیروی دریایی ارتش در سال 59 نیروی دریایی بعثی ها را شکست داد.

وی خاطرنشان کرد: ما در جنگ تحمیلی، اقتدار، قدرت و عزت خود را به دشمنان نشان دادیم امروز نیز نیروهای مسلح کشور آمادگی لازم را برای حفظ انقلاب اسلامی دارند.

سیاری بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با توان نظامی و دفاعی خود برای مقابله با تهدیدات دشمن، آمادگی دارد.

وی افزود: دشمن مستکبر هیچ گاه آزادی و اقتدار ملت ایران را نمی خواهد و همواره در صدد نابودی انقلاب است.

وی گفت: در جهت ساخت تجهیزات نظامی و دفاعی هراسی از دشمن نداریم و با استفاده از نیروهای متعهد و انقلابی در همه عرصه ها به خودکفایی دست می یابیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش بیان کرد: در جهت دفاع از کشور و رسیدن به بازدارندگی در برابر دشمن و خنثی شدن توطئه های آنان ایستاده ایم و پاسخی دندان شکن به تجاوزات آنان می دهیم.

وی در پایان تاکید کرد: مخالفان انقلاب اسلامی بدانند که این ملت و نیروهای مسلح همچنان جان بر کف آماده دفاع از انقلاب اسلامی می باشند.


انتهای پیام