• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 972-1588-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

عنوان چهارمی قم در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته


دبیر هیات کاراته قم، از عنوان چهارمی استان قم در رقابت‌های انتخابی تیم ملی نونهالان خبرداد.

سعید برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: دومین دوره مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی نونهالان، 13و 14 اردیبهشت در شهر ری استان تهران برگزار شد و استان قم در این رقابت‌ها، موفق به کسب یک مدال طلا و دو برنز شد.

وی افزود: در روز اول این رقابت‌ها، متین محمدی یکتا، در بخش کاتا به مقام سوم دست یافت و جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کرد؛ محمد سلطانی، مربیگری این بازیکن را برعهده دارد.

دبیر هیات کاراته قم تصریح کرد: رضا دهقان، دیگر نماینده استان قم در این رقابت‌ها نیز، در وزن -52کیلوگرم، مدال برنز راکسب کرد و به اردوی تیم ملی راه یافت؛ دهقان شاگرد مجید عبدالحسینی، سرمربی تیم ملی کاراته امید کشور است و با تمرینات این مربی، در این رقابت‌ها، حضور پیدا کرده بود.

وی ادامه داد: در روز دوم و پایانی رقابت‌ها، مهدی محمدی در وزن -47کیلوگرم، با پیروزی برابر تمامی رقبا، مدال طلا را کسب کرد و به عنوان نفر اول به اردوی تیم ملی راه یافت؛ محمدی تحت هدایت محمد نجفی در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

برخوردار خاطر نشان کرد: در پایان این رقابت‌ها، تیم استان قم با 1مدال طلا و دو برنز، در مجموع چهارم شد؛ تیم تهران در این رقابتها به مقام قهرمانی دست یافت، گیلان و کرمان مشترکا دوم شدند و مازندران نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

وی همچنین بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا رده سنی نوجوانان ، جوانان و امید ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت در اوکیناوای ژاپن برگزار می‌گردد و ابولقاسم پایدار دبیر شورای داوران هیات کاراته استان جهت قضاوت در این مسابقات امروز عازم این رقابت‌ها شد.

دبیر هیات کاراته استان قم ادامه داد: همچنین استاژ و ارتقا داوری از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت در اوکیناوای ژاپن برگزار می‌گردد و  پایدار جهت ارتقا درجه داوری خود در این دوره شرکت می‌کند.

انتهای پیام