• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

افتتاح پياده‌راه ارم همزمان با عید سعید فطر

شهردار منطقه هفت از بهره‌برداري از پروژه پياده‌راه ارم همزمان با عيد سعید فطر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، عليرضا اقباليان با اشاره به ويژگي‌هاي احداث پروژه پياده‌راه ارم، اظهار كرد: عملیات اجرایی اين پروژه با مساحتی بالغ بر 10 هزار متر مربع از آذرماه سال گذشته آغاز شد كه از جمله دستاوردهاي اين پروژه كاهش بحران زيست محيطي، محدوديت ترافيكي، عدالت اجتماعي، افزايش كيفيت زندگي، بهبود وضعيت اشتغال و رونق اقتصادي است.

شهردار منطقه هفت قم خاطرنشان كرد: توسعه اجتماعي شهري، ارتقاي ايمني و پايداري زيرساخت‌هاي شهري از ديگر مزيت‌هاي اين پروژه است كه در نتيجه آن شهري شاداب و پويا ايجاد مي‌شود.

اقبالیان با اشاره به مشكلات ترافيكي خيابان ارم، گفت: با اجراي اين پروژه شهروندان به آساني مي‌توانند در فضاي موجود گام بردارند و براي زيارت به حرم حضرت معصومه(س) نيز مشرف شوند.

وي عنوان كرد: تخريب و آسفالت پروژه به مدت هفت روز انجام شد، باغچه‌اي كه در محدوده پروژه 300 متر مربع بود اكنون به 100 متر مربع تبديل شده و 250 درخت نارون و 450 كاج كاشته شده و به طور مستمر باغچه‌ها در حال گلكاري و بازكاشت است.

شهردار منطقه هفت قم با بيان اينكه 38 پايه چراغ نصب شده كه روشنايي مسير را تأمين مي‌كند، گفت: 43 سطل زباله نصب شده و 37 نيمكت تك و 162 متر نيمكت قوسي شكل با رويه چوب در حال نصب است.
اقبالیان خاطرنشان كرد: بهسازي و نوسازي شبكه تأسيسات شهري مانند آب، برق، گاز و تلفن در طول مسير انجام شد.

وی عنوان كرد: در زمان اجراي طرح با تعاملات با آستان حضرت معصومه(س) و استقرار خودروهاي نفر بر از ابتداي چهار راه بازار تا حرم خدمت‌رساني به زائران انجام شد و با تعامل با سازمان تاكسيراني تعدادي دستگاه ون در خيابان چهارمردان مستقر شد تا مسافران را از ابتداي خيابان چهارمردان به تقاطع عمار ياسر منتقل كنند.

شهردار منطقه هفت قم با بيان اينكه هزينه اين پروژه بالغ بر 3 ميليارد و 500 ميليون تومان است، گفت: اين پروژه براي عيد فطر تكميل و به شهروندان تحويل داده مي‌شود؛ مراسم افتتاح پروژه هفته آينده برگزار مي‌شود.

انتهای پیام