• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 974-487-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم:

تدوین تقویم گردشگری استان قم با جدیت پیگیری می‌شود

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: تدوین تقویم گردشگری استان با جدیت دنبال می شود

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمید یزدانی امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه استان قم در ادوار تاریخ تا کنون نقش درخشانی در فرهنگ ملی و مذهبی ایران داشته است، گفت: قم مهم ترین شهر گردشگری مذهبی محسوب می شود و باید از ظرفیت های آن در مسیر اعتلای اسلام، مذهب تشیع و فرهنگ غنی ایرانی نهایت بهره برداری صورت گیرد.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم ادامه داد: در حوزه میراث، مرمت ابنیه تاریخی، مساجد و امامزاده ها با کمک سازمان های ذی ربط بویژه اوقاف دنبال خواهد شد، همچنین امیدواریم در زمینه اکتشافات باستان شناسی بتوانیم تاریخ مدنی کشور را در شهر قم عقب ببریم.

وی به حوزه صنایع دستی اشاره کرد و افزود: با توجه به توانمندی های استان، برنامه گسترش و احیاء رشته های صنایع دستی قم در دستور کار است، همچنین برنامه ای در خصوص ثبت، ضبط و ارائه آثار ملموس و غیرملموس صنایع دستی استان و نیز در زمینه های آموزش، بازاریابی و نمایشگاهی داریم.

یزدانی با بیان اینکه در ثبت آثار استان به عنوان آثار ملی کوشا خواهد بود، گفت: از دیگر برنامه ها برای استان قم نامزد کردن دو اثر ارزشمند استان برای ثبت جهانی در یونسکو و آیسسکو است.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه تدوین تقویم گردشگری استان با جدیت دنبال می شود، اضافه کرد: در ایجاد موزه های مختلف(بزرگان دین، مردم شناسی و ...)، تلاش برای بازگرداندن آثار مربوط به استان قم از موزه های سراسر کشور به استان و جذب سرمایه تلاش مضاعف خواهیم داشت.


انتهای پیام