• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم:

قم با کمبود سرانه تفریحی و نشاط شهری مواجه است

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم گفت: قم با کمبود سرانه تفریحی و نشاط شهری مواجه است و باید در جهت رفع این کمبودها از سرمایه گذاران حمایت کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مجتبی سبحانی ثابت دوشنبه شب در نشست خبری با اشاره به وظایف کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین و تشریح برنامه های آن عنوان کرد: این کمیسیون شامل 7 سازمان و دو اداره کل شهرداری است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین افزود:همچنین سازمان پسماند، میادین، آرامستان‌ها، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، کشتارگاه، فضای سبز و پارک‌ها و ...نیز زیرمجموعه های این کمیسیون هستند.

وی تصریح کرد: این کمیسیون تاکنون 38 جلسه برگزار کرده و با تشکیل سه کمیته برخی از فعالیت ها را در امور شهری عهده دار شده است.

سبحانی ثابت در خصوص بودجه بیان کرد: بودجه سازمان پارک‌ها و فضای سبز 6 میلیارد و 150 میلیون تومان، سازمان میادین میوه و تره ‌بار 21 میلیارد تومان، سازمان آتش‌نشانی 34 میلیارد تومان و سازمان مدیریت پسماند 9 میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد:همچنین بودجه سازمان کشتارگاه صنعتی 5 میلیارد و 700 میلیون تومان و سازمان آرامستان‌ها 16 میلیارد تومان و زیباسازی 5 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین خاطرنشان کرد: شورای شهر فعالیت های چشمگیری را در جهت ارائه خدمات شهری و خدمت به زائرین در ایام مختلف سال دنبال کرده است.

وی گفت:بخشی از این فعالیت ها شامل بررسی تعرفه‌های سازمان‌های خدمات شهری و پیگیری و برنامه‌ریزی امور شهری، و تجهیز زیرساختها در پذیرایی زائران است.

سبحانی ثابت افزود: همچنین در این کمیسیون فعالیت هایی از جمله ساماندهی غرفه‌داران میدان میوه و تره‌بار و توسعه فضای سبز و گسترش امکانات شهری و ساماندهی بازارهای روز و دستفروشان و بهره گیری از شیوه های نوین در دفن پسماند پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: سازمان بودجه خدمات شهری نیز الویت هایی را در اجرای پروژه ها همانند تجهیز باغ پرندگان،توسعه فضای سبز، احداث باغ گیاه‌شناسی، استانداردسازی آبنماها، درختکاری معابر و روشنایی بوستان ها و ده ها پروژه دیگر را در دست اقدام دارد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین خاطرنشان کرد:در رابطه با اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: در بودجه سال 97 بالغ بر 10 مورد توسعه فضای سبز در مناطق مختلف صورت گرفته است ضمن اینکه در برنامه ها احداث 32 بوستان، تکمیل 8 مورد بوستان،بهسازی 24 مورد بوستان در دست اجراست.

سبحانی با بیان اینکه 322 بوستان در شهر قم وجود دارد یادآور شد:در جهت تملک بوستان ها 32 میلیارد تومان پیش بینی شده است و بالغ بر 100 میلیارد تومان نیز برای تجهیز بوستان ها اختصاص می یابد.

وی گفت:قم با کمبود سرانه تفریحی و نشاط شهری مواجه است و باید در جهت رفع این کمبودها از سرمایه گذاران حمایت کرد ضمنا سرانه فضای سبز شهر قم 17 مترمربع است در حالی که استانداردهای جهانی 30 مترمربع می باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین اظهار کرد: شهرداری در این زمینه نباید زیر پای سرمایه گذاران را خالی کند بلکه باید به طور جدی از ظرفیت سرمایه گذاری در قم بهره گیری نماید.

وی در مورد وضعیت شهرک خودرو تصریح کرد:این شهرک با تکمیل ظرفیت های خود در جهت انتقال صنوف نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد.

سبحانی عنوان کرد:همچنین شهرک صنوف دارای 1 هزار و603 قطعه در حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی را پشت سر گذاشته که 978 قطعه آن واگذار شده است.


انتهای پیام