• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم:

اطلاعات بیش از 70 درصد از شاغلین استان قم ثبت شده است

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گفت: اطلاعات بیش از 70 درصد از شاغلین استان قم ثبت شده است و تنها اطلاعات 30 درصد از شاغلین هنوز به ثبت نرسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمد جواد شاکر آرانی شامگاه سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد:ثبت اطلاعات شاغلین اهمیت زیادی دارد و می تواند نرخ بیکاری و همچنین میزان اشتغال در استان قم را نشان دهد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم افزود: برای ثبت اطلاعات شاغلین قم باید سامانه‌ای مشترک و منسجم راه‌اندازی شود. برخی از آمار های اشتغال در سامانه دستگاه‌های اجرایی متناقض است و باید در این زمینه به یک آمار منسجمی دست یابیم.

شاکر آرانی اظهار کرد: در چند ماه اخیر بررسی های دقیقی در احصای دقیق شاغلین در سطح استان قم صورت گرفته است. اگر بتوانیم به آماری دقیق و قابل اعتمادی دست یابیم برنامه ریزی و تحقق اهداف راهبردی تسهیل می شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم افزود: اطلاعات بیش از 70 درصد از شاغلین استان قم ثبت شده است و تنها اطلاعات 30 درصد از شاغلین هنوز به ثبت نرسیده است.

وی گفت:طبق آمار موجود 10 درصد از جمعیت استان قم را اتباع خارجی تشکیل می دهند.

شاکر آرانی بیان کرد:در حال حاضر مرکز آمار ایران مرجع رسمی اندازه‌ گیری نرخ بیکاری و اشتغال است و وضعیت شاغلین استان با دریافت آمار نیز پایش می شود.

وی اظهار کرد: طبق آمار در سال گذشته بیش از 36 درصد از جمعیت استان قم در فعالیت‌های اقتصادی مشارکت داشته‌ اند که رقم خوبی را نشان می دهد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم عنوان کرد: در استان قم 17 دستگاه وظیفه ثبت سند و اشتغال را بر عهده دارند .

وی خاطرنشان کرد:فارغ التحصیلان و جوانان افراد ورودی به حوزه اشتغال هستند و بازنشستگان نیز از خروجی های حوزه اشتغال محسوب می شوند که در این راستا باید آماری دقیق به دست آورد.


انتهای پیام