• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2884-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم:

95 درصد تسهیلات دولتی قم در جهت اشتغال و تولید هزینه شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: 95 درصد از تسهیلات دولتی در قم در جهت اشتغال و تولید هزینه شده است و این امر می تواند نوید بخش توسعه اقتصادی در استان باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مهرداد غضنفری شامگاه سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد: اشتغال پایدار محوری ترین مساله در رفع مشکلات اقتصادی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: یکی از الویت های مهم در حوزه اشتغال، حمایت از کارآفرینی و اشتغال زایی برای روستائیان است.

وی تصریح کرد:استانداری در جهت تخصیص اعتبارات و تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال پایدار نظارت کافی دارد.

غضنفری بیان کرد: 95 درصد از تسهیلات دولتی در قم در جهت اشتغال و تولید هزینه شده است و این امر می تواند نوید بخش توسعه اقتصادی در استان باشد.

وی اظهار کرد: کارآفرینان باید از طریق تسهیلات دولتی با سود پایین در جهت استخدام نیروی ایرانی وارد میدان شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرایی باید در زمینه اشتغال زایی بتوانند از تسهیلات و امکانات استفاده نمایند.

وی تصریح کرد: بسته های حمایتی خوبی در جهت ایجاد اشتغال در شهر و روستا ارائه خواهد شد و در این میان باید در جذب منابع تلاش کرد.

غضنفری گفت: کمیته فنی کارگروه اشتغال نیز طبق قانون گلوگاه تطبیق متقاضیان دریافت تسهیلات با آیین نامه در جهت اشتغال زایی است تا وام در مسیر خود صرف شود.

وی افزود: باید در جهت دریافت وام اشتغال زایی در صدد تولید کالای ایرانی و تحقق شعار سال بود و در این زمینه طرح های اقتصادی را ارائه بخشید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم بیان کرد: اگر تولید در روستاها پا بگیرد و روستائیان انگیزه کافی در اشتغال داشته باشند به توسعه پایدار دست خواهیم یافت.

وی خاطرنشان کرد:طرح های کوچک در روستا مانع از مهاجرت می شود و جوانان را به سمت و سوی اشتغال پایدار سوق می دهد.

وی تصریح کرد:رویکرد دستگاههای اجرایی و حمایتی ، جذب اعتبارات در جهت اشتغال زایی باشد تا نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

 


انتهای پیام