• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2984-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم:

562 طرح مشاغل خانگی در قم تسهیلات اخذ کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت:در سال جاری 562 طرح مشاغل خانگی در قم تسهیلات اخذ کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مصطفی کاویانی شامگاه سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد:یکی از رویکردهای مهم مسئولان ایجاد اشتغال پایداری شهری و روستایی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: پرداخت تسهیلات در سه حوزه اشتغال فراگیر، خانگی و روستایی تعریف شده است. در جهت ایجاد اشتغال فراگیر 1 هزار و 500 میلیارد ریال تخصیص یافته است که تاکنون 2 هزار و 290 میلیارد ریال پرونده به بانک معرفی شده است.

کاویانی بیان کرد:همچنین به مشاغل خانگی 8 میلیارد و 800 میلیون تومان اختصاص یافته و تاکنون 89 درصد آن پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در اشتغال روستایی نیز 75 میلیارد و 200 میلیون تومان اختصاص یافت که تاکنون 12میلیارد و 229 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم یادآور شد: در سال جاری 562 طرح مشاغل خانگی در قم تسهیلات اخذ کرد. یکی از اهداف مهم در جهت اشتغال رسیدن به نرخ تک رقمی بیکاری است که در این راستا تسهیلات خوبی پرداخت می شود. در سال جاری 15 درصد از سند توسعه اشتغال تحقق یافته است در حالی که باید 25 درصد عملیاتی می شد.

وی تصریح کرد: همچنین تاکنون از مجموع هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه اشتغال تنها 15 درصد عملیاتی شده است. تاکنون 1900 شغل جدید در سامانه رصد استان به ثبت رسیده است.

در این جلسه رضا سیار فرماندار قم نیز عنوان کرد: طرح های روستایی باید در جوار روستاها باشد تاکنون چندین طرح در روستاها دنبال شده که از روستا فاصله زیادی دارد.

وی تاکید کرد:در اشتغال زایی باید تلاش شود الویت کار با نیروی ایرانی باشد و با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را مورد توجه قرار دهیم.

فرماندار قم خاطرنشان کرد:سازمان های حمایتی نیز در جذب اعتبارات تلاش کنند و روند پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش تسهیل شود.

در ادامه اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم بیان کرد:امسال 43 میلیارد تومان تسهیلات به کمیته امداد واگذار شد تا در جهت اشتغال مددجویان هزینه شود.

وی بیان کرد:همچنین 19 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به مددجویان کمیته امداد استان قم اختصاص یافت که تاکنون 198 نفر به بانک معرفی شدند.

همچنین سرپرست اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری قم تصریح کرد:بیش از 15 درصد از طرح‌های معرفی‌شده به بانک‌های استان به مرحله پرداخت رسیده اند.

سجاد چهره قانی افزود:در بخش کشاورزی سهم تکلیفی استان قم نیز 63 میلیارد تومان است همچنین 14 میلیارد تومان ویژه معادن و صنایع کوچک اختصاص یافت.

وی بیان کرد:ضمنا 17 میلیارد به حوزه گردشگری و 10 میلیارد تومان به حوزه خدماتی و 22 میلیارد تومان به صنایع‌دستی تخصیص یافت.


انتهای پیام