• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7114-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

ضرورت آموزش و اطلاع‌رساني قوانين بين‌المللرئيس پليس بين‌الملل ناجا بر ضرورت اهميت آموزش و اطلاع‌رساني قوانين بين‌الملل تاکيد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سردار هادي شيرزاد رئيس پليس بين الملل ناجا در ديدار آيت الله عليرضا اعرافي رئيس حوزه هاي علميه سراسر کشور با بيان اين که پلیس بین الملل دومین محل ارتباط مستقيم و رسمی جمهوري اسلامي ايران با خارج از کشور است، اظهار کرد: مقر اینترپل در لیون فرانسه است و ۱۹۲کشور در آن عضو هستند.

وي مهمترين فعاليت‌هاي آن را شامل بحث های آموزشی، اطلاع رسانی و جنایی برشمرد و تصريح کرد: در بخش جنايي کشورها بر اساس مجرمانی که دارند از سازمان اینترپل براي بررسی پرونده ها درخواست مي کنند.

رئيس پليس بين الملل ناجا افزود: هر شخص برای ورود و خروج به کشورهاي عضو، ابتدا در سیستم اینترپل بررسی و در صورت ممنوعیت بلافاصله بازداشت و به کشور مربوطه منتقل مي شود.

سردار شيرزاد در ادامه با اشاره به ضرورت اهميت آموزش و اطلاع‌رساني قوانين بين‌الملل، افزود: عدم اطلاع از قوانين بين‌الملل باعث مي شود تا افراد در خارج از کشور با موضوعاتي درگير شوند که در صورت آموزش می توانیم از بروز مشکلات پیشگیری کنیم.

وي تصریح کرد: در اکثر موارد، افراد کارهایی را در فضای بین الملل انجام می‌دهند که نمی دانند جرم است بنابراين اطلاع رساني در زمينه آموزش، پيشگيري و همچنين مشاوره به آن ها از اهميت بالايي برخوردار است.


انتهای پیام