• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 974-7087-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم:

جشنواره رضوی فرصت خوبی در معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: برگزاری جشنواره رضوی فرصت بسیار خوبی در معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید محمد رضا هاشمی شامگاه 4 شنبه در دیدار حجت الاسلام والمسلمین جباری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان قم عنوان کرد: کتابخوانی یک امری ضروری در جامعه و حساس ترین مساله است و باید فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مردم ترویج شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود: توسعه فرهنگ مطالعه و تسهیل کتابخوانی در جامعه نیز یکی از رسالت های مهم دستگاههای اجرایی و مسئولان فرهنگی است که باید بدان توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: مطالعه دارای بازخورهای مثبتی است که اگر مردم نسبت به آن گرایش یابند و مسئولان نیز اهتمام داشته باشند این بازخوردهای مثبت به جامعه و خانواده باز می گردد.

هاشمی ضمن قدردانی از تلاش کتابداران و متولیان در حوزه کتابخوانی در اداره کل کتاب خانه های عمومی استان قم خاطرنشان کرد: اگر در امور فرهنگی موفق و خلاق باشیم و روندی یکنواخت را دنبال نکنیم به طور حتم معضلات اجتماعی و بحران های اقتصادی و خانوادگی برطرف می شود.

وی مطالعه را یکی از نیازهای اصلی جامعه دانست و افزود: با مطالعه و خواندن است که مردم یک جامعه به دانش وآگاهی، هم افزایی و تعامل بیشتر با یکدیگر می پردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با گرامیداشت دهه کرامت نیز یادآور شد: برگزاری جشنواره رضوی فرصت بسیار خوبی در معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) است.

وی تاکید کرد: در دهه کرامت نیز می توان به خوبی سیره و شخصیت حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) را تبیین کرد تا جامعه با شناخت کافی این انوار الهی را به عنوان الگو و سرمشق خود قرار دهند.

در ادامه مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: در حال حاضر استان قم در حوزه کودک و نوجوان و تولید خط بریل و ارسال آن به سراسر کشور موفقیت های خوبی را به دست آورده است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: همچنین کتابخانه‌های عمومی استان قم دارای ظرفیت‌های بالنده‌ای جهت مطالعه و کتابخوانی در میان بانوان است و در این زمینه فعالیت های گسترده ای صورت پذیرفته است و استقبال خوبی را از این قشر شاهد می باشیم.

وی در مورد برگزاری هشتمین جشنواره رضوی در بخش‌های مختلف خاطرنشان کرد: استانداری در اطلاع رسانی در خصوص برگزاری جشنواره نقش مهمی ایفاء می کند که جای قدردانی دارد.


انتهای پیام