• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-2584-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

26 نیروگاه به ظرفیت برق کشور اضافه می‌شود

وزیر نیرو عنوان کرد: 8هزار مگاوات کمبود برای تابستان 98 پیش بینی می شود که 5هزار مگاوات با سرمایه گذاری و ساخت 26 نیروگاه جدید تامین می شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، رضا اردکانیان صبح امروز در جمع خبرنگاران در قم عنوان کرد: امروز 13 پروژه صنعت برق در قم افتتاح می شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه عمللیات 4پروژه بزرگ صنعت برق در قم آغاز شده است، ادامه داد: در مجموع بالغ بر 111میلیارد تومان هزینه طرح های به ثمر رسیده بوده است و 107میلیارد تومان نیز اعتبار طرح های در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه با این طرح ها، برق در استان قم وضعیت پایدار پیدا می کند، افزود: در مجموع وزارت نیرو حدود 764پروژه در بخش های آب و برق در استان قم در دست اجرا دارد، که برای آن 420میلیارد تومان اعتبارات برای آن در نظر گرفته شده است.

اردکانیان با بیان اینکه به سمت اتکای بیشتر به بخش خصوصی حرکت می کنیم، گفت: سیاست عمومی دولت حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت برق و آب و فاضلاب است. 

وی با بیان اینکه باید گام های بلندی به سمت مصرف صحیح برداشته شود، گفت: اگر روند فعلی مصرف در کشور اصلاح نشود،   هر اندازه سرمایه‌گذاری برای توسعه نیروگاه‌های برق صورت بگیرد نتیجه‌ای از آن حاصل نمی‌شود.

وزیر نیرو عنوان کرد: برنامه ها بر اساس کم بارشی سال گذشته طراحی شده است و امیدواریم بتوانیم در بخش آب شرب و تامین برق برنامه ها را عملیاتی کنیم، بر این اساس 8هزار مگاوات کمبود برای تابستان 98 پیش بینی می شود که 5هزار مگاوات را با سرمایه گذاری و ساخت 26 نیروگاه جدید تامین می شود.

وی گفت: همچنین تحت عنوان مدیریت مصرف برنامه‌ریزی شده است که 3هزار مگاوات دیگر تامین شود.


انتهای پیام