• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

آماده‌باش پایگاه‌های 20گانه اورژانس قم در جاده‌های اصلی و فرعی قم

سخنگوی اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر پایگاه‌های 20گانه اورژانس قم در جاده‌های اصلی و فرعی در آماده باش کامل هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، مهدی فراهانی از آغاز استقرارهای اورژانس 115 همزمان با شروع تعطیلات مناسبتی خبر داد و عنوان کرد: مرکزفوریت‌های پزشکی استان همزمان با آغاز ۳ روز تعطیلات علاوه برانجام وظیفه ذاتی وماموریت‌های عادی درسطح شهر و جاده و بخشهای استان قم آمادگی مضاعفی را در دستور کار خود دارد.

سخنگوی اورژانس و فوریت های پزشکی استان قم افزود: همزمان با ایام پایانی ماه صفر پایگاههای 20 گانه اورژانس قم در جاده های اصلی و فرعی در آماده باش کامل هستند.

وی تصریح کرد: این پایگاهها با توجه به حجم بالای تردد درمسیرهای ورودی وخروجی استان ازشب گذشته در خدمت زائران و مسافران هستند.

فراهانی بیان کرد: همچنین اورژانس قم با به کارگیری ۱۲ دستگاه آمبولانس-اتوبوس، آمبولانس، موتورلانس و بالگرد اورژانس در جهت ارائه خدمت درمانی بهتر به شهروندان و زائران وعزاداران گام برمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: از ساعت ۸ صبح امروز تعدادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس همراه با تیم کامل درمانی و پزشکی داخل اتوبوس و موتورلانس در اطراف حرم مطهر حرم معصومه(س) و مسیر دسته‌جات منتهی به حرم مطهر و نیز مسجدمقدس جمکران مستقر کرده ایم.

سخنگوی اورژانس و فوریت های پزشکی استان قم گفت: استقرار آمبولانس در برخی از مکانهایی که امروز و فردا با تجمع جمعیتی در مراسم عزاداری مواجه اند از دیگر اقدامات اورژانس قم است.

وی افزود: ارائه پاسخ وخدمات عادی ومعمول اورژانس به تماس گیرندگان با تلفن ۱۱۵ درکنار شرایط خاص اعلام شده مربوط به ایام تعطیلات از جمله خدمات اورژانس در این ایام است.

فراهانی بیان کرد: از طرفی پرسنل ستادی مرکز اورژانس در کنار پرسنل عملیاتی با تشکیل تیم‌های نظارتی و پشتیبانی از صبح امروز در سطح شهر و جاده‌های استان حضور فعال دارند.

وی همچنین هشدار داد: باتوجه به سردی هوا به ویژه در مناطق روستایی وبخشهای استان درخصوص استفاده صحیح و درست از وسایل گرمایشی درحسینیه ها و تکایا و مساجد و منازل شدیدا توصیه می شود تا شاهد مسمومیت شهروندان با گاز co نباشیم.

سخنگوی اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم عنوان کرد: شهروندان درصورت مشاهده موارد مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن با انتقال فرد مسموم به فضا و هوای آزاد و دور کردن شخص مسموم از کانون الودگی می توانند در نجات افراد سهیم باشند.

وی اظهار کرد: در این مواقع درکنارحفظ خونسردی تماس با اورژانس ۱۱۵ و دادن اطلاعات و آدرس صحیح به کارشناسان اورژانس مهمترین الویت و توصیه است.


انتهای پیام