• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1384-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

فرماندار قم:

اتصال سیلوی قم به راه‌آهن با 28میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست

فرماندار قم گفت: در جهت ارتقای زیرساختهای حمل و نقل و تسهیل در انتقال کالاهای اساسی، اتصال سیلوی قم به راه آهن با 28 میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، رضا سیار عصر امروز در بیست و یکمین جلسه کار گروه تنطیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات عنوان کرد: تعرفه حمل و نقل بار در تعیین قیمت کالاها اثرگذار است، از این رو  استفاده از ناوگان ریلی در حمل و نقل کالا مقرون به صرفه است و باید تمهیدات لازم در استفاده از ظرفیت ریلی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: در جهت ارتقای زیرساختهای حمل و نقل و تسهیل در انتقال کالاهای اساسی، اتصال سیلوی قم به راه آهن با 28 میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

سیار بیان کرد: مدیریت بازار مانع از بحران و نگرانی مردم می شود در این ارتباط باید جلوی برخی از اقدامات خودسرانه در افزایش قیمت ها و زیاده خواهی در تعیین تعرفه ها گرفته شود.

وی در مورد تامین نهاده اظهار کرد: جهاد کشاورزی باید تدابیر لازم در تامین نهاده های دامی و کشاورزی را اتخاذ کند و به ذخیره استراتژیک نهاده ها بپردازد تا کمبود نهاده ها موجب افزایش قیمت نشود.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: اخیرا شاهد افزایش قیمت شن و ماسه در استان قم بوده ایم که باید بر اساس آنالیز تخصصی هزینه های تولید، تعرفه ها را تعیین کنیم.

وی گفت: برخی از کامیونداران به طور خودسرانه هزینه های حمل و نقل شن و ماسه را تا 30 درصد افزایش دادند که این امر به ضرر تولیدکننده و مردم است.

در ادامه مجید آوری فرد مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم بیان کرد: قیمت شن و ماسه در استان قم در گذشه پایین بود و حتی موجب ورشکستگی برخی از تولیدکنندگان شد و امروز این تعرفه ها افزایش بالایی دارد که در تعیین قیمت باید بازنگری شود.

وی تصریح کرد: توزیع به موقع کالاهای اساسی زمینه ساز تنظیم بازار می شود در این ارتباط می توان از ظرفیت حمل و نقل ریلی در کاهش هزینه ها استفاده کرد.

آوری فرد عنوان کرد: جا به جایی کالاهای اساسی نیز باید به خوبی مدیریت شود تا بتوان از قاچاق کالا که لطمه زیادی به اقتصاد می زند جلوگیری کرد.


انتهای پیام