• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم:

آنالیز تخصصی هزینه‌ها مانع از افزایش خودسرانه قیمت‌ها می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: آنالیز دقیق و تخصصی هزینه ها مانع از افزایش خودسرانه قیمت ها می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمدرضا طلایی عصر امروز در بیست و یکمین جلسه کار گروه تنطیم بازار و کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات عنوان کرد: در ماههای اخیر شاهد افزایش قیمت برخی از محصولات بوده ایم که برخی از قیمت ها کارشناسی افزایش نیافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود:  قیمت لبنیات نیز افزایش چند درصدی داشته است البته شیر در دامداری ها به مبلغ 2 هزار تومان به فروش می رسد اما تا رسیدن به دست مشتری تا سقف 25 درصد نیز افزایش قیمت دارد.

طلایی بیان کرد: کمبود و گرانی نهاده های دامی نیز در قیمت لبنیات اثرگذار است که بخشی از این مشکلات وابسته به حمل نهاده ها به استان قم است که با هزینه های بالایی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر موانع حمل و نقل نهاده های دام و طیور به استان قم حل شود هزینه های تولید کاهش می یابد در این راستا حمل و نقل ریلی می تواند بخش زیادی از مشکلات انتقال نهاده ها به قم را رفع کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم یادآور شد: بر اساس پیش‌بینی‌های لازم باید 2 هزار تن نهاده‌های دام و طیور و 500 تن کود شیمیایی از طریق خطوط ریلی از بندر امام خمینی(ره) به قم انتقال یابد که زیرساختهای کافی جهت انبارگیری و بارگیری فراهم شود.

وی در مورد افزایش قیمت گوجه و خیار نیز گفت: صادرات این محصولات گلخانه ‌ای به کشورهای دیگر موجب افزایش قیمت شده بود که با تدابیر لازم و مدیریت بازار قیمت این محصولات تا 20 روز دیگر کاهش پیدا می کند.

در ادامه این جلسه مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان قم در رابطه با جذب سهمیه کالاهای اساسی در قم تصریح کرد: از مجموع 160 تن شکر تخصیص یافته به استان قم هنوز 94 تن آن جذب نشده همچنین از این میزان شکر 66 تن در قم توزیع شده است.

بهزاد رادمنش بیان کرد: از مجموع 160 تن برنج سهمیه استان قم نیز تقریباً 50 درصد جذب‌شده است این آمار نشان می دهد مشکل اصلی استان در تخصیص سهمیه کالاهای مصرفی فرآیندهای جذب است.

در این جلسه امیر محمدی چهر معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: بازار شکر در قم تنظیم شده و قیمت آن بیش از 3 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه مشکلی در تامین لاستیک در قم وجود ندارد عنوان کرد: راه‌اندازی سامانه جامع توزیع لاستیک سبک در استان قم مدیریت خوبی در توزیع ایجاد کرد و تاکنون تاکنون بیش از 70 درصد از سهمیه لاستیک قم توزیع‌شده است .

محمود سیجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: سهمیه خوبی برای لاستیک های سبک در قم  تعیین شده است و لاستیک های ماشین های سبک به وسیله عمده فروشی ها در میان خرده فروشان با قیمت های مصوب توزیع شده است .

وی اظهار کرد: کمبود لاستیک ویژه خوردوهای درون شهری وجود داشت که در حال رفع است و خودروهای باری و مسافری سهم خود را در مرحله اول دریافت کرده اند .


انتهای پیام