• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 979-686-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

پژوهش‌های دانشگاهی باید مسئله محور باشدمعاون استاندار قم گفت: دانشگاه‌ها به صورت ماهانه ده‌ها پژوهش و تحقیق را ارائه می‌کنند و باید واقعیت‌ها و موضوعات اجتماعی در این تحقیق‌ها لحاظ شود و پژوهش‌ها مسئله محور باشد.

 

به گزارش ایسنا منطقه قم، از روابط عمومی دانشگاه شهاب دانش، یونس عالی پور امروز در  مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی که در دانشگاه شهاب دانش برگزار شد، عنوان کرد: دنیای طب دنیای متفاوتی از دنیای ریزپردازها و مهندسی است، اما در دنیای امروز با تلفیق این دو دانش، اتفاقات بسیار خوبی رخ داده است.

 

وی افزود: سالانه 21میلیون زائر به استان قم سفر می‌کنند و گردشگری معنوی این استان یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در کشور است؛ همچنین تعداد بسیاری دانشگاه، پژوهشگاه و مراکز علمی در استان قم وجود دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای تولید علوم مختلف است.

 

معاون استاندار قم بیان کرد: دانش‌ها موجود و پژوهش‌های دانشگاهی در حال حاضر با واقعیت های اجتماعی بسیار فاصله دارد، دانشگاه‌ها به صورت ماهانه ده ها پژوهش و تحقیق را ارائه می‌کنند و باید واقعیت‌ها و موضوعات اجتماعی در این تحقیق‌ها لحاظ شود و پژوهش‌ها مسئله محور باشد.

 

وی ادامه داد: اگر دانشگاه به سمت مسئله محور و مشکل محور شدن حرکت کند، بسیار می‌تواند پیشرفت کند و در پیشرفت‌های جامعه نیز بسیار تاثیر داشته باشد؛ صنعت باید به این باور برسد که بدون استفاده از ظرفیت دانشگاه، نمی‌تواند به موفقیت‌های بزرگ دست یابد.

 

عالی پور تصریح کرد: باید دانشگاه‌ها در حوزه رفع مشکلات و مسائل جامعه پیش برود و تحقیق‌ها و پژوهش‌ها باید به این سمت حرکت کند تا این پژوهش‌ها ثمربخش باشد و در پیشرفت کشور موثر باشد.


انتهای پیام