• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 979-786-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

اقبال به مهندسی زیست پزشکی در سال‌های اخیررئیس انجمن مهندسی پزشکی با بیان اینکه در سال های اخیر مهندسی زیست پزشکی پیشرفت سریعی در زمینه محتوای علمی، تکنولوژی و آموزشی را شاهد بوده و در ایران نیز این زمینه مورد توجه مسئولین و متخصصین قرار گرفته است.

 

 

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهاب دانش، دکتر فتورایی صبح امروز در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه شهاب دانش ضمن عرض خیر مقدم به حضار عنوان کرد: امسال نیز با اخذ مجوزهای رسمی از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای سومین دوره متوالی این کنفرانس به صورت بین المللی برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: در سال های اخیر مهندسی زیست پزشکی پیشرفت سریعی در زمینه محتوای علمی تکنولوژی و آموزشی را شاهد بوده و در ایران نیز این زمینه مورد توجه مسئولین و متخصصین قرار گرفته است.

 

رئیس انجمن مهندسی پزشکی با بیان تبریک به مسئولین دانشگاه صنعتی سهند تبریز که دانشکده مستقل مهندسی زیست پزشکی را در آن دانشگاه تاسیس کردند، گفت: اقبال به سوی مهندسی زیست پزشکی و زمینه های مختلف آن در راستای گسترش علم، تولید علم و فناوری در سالهای اخیر خیلی زیاد شده است.

 

فتورایی در معرفی انجمن گفت: انجمن علمی مهندسی پزشکی ایران در سال 79 به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی در وزارت علوم تحقیقات و فناوری شکل گرفته است و هدف از تشکیل و فعالیت آن رهبری فعالیت های علمی تحقیقاتی و فناوری است.

 

رئیس انجمن مهندسی پزشکی افزود: یکی از عمده فعالیت های این انجمن برگزاری گردهمایی ها و کنفرانس های در سطح ملی و بین المللی است؛ هر ساله دو تا سه کنفرانس با حمایت مستقیم انجمن برگزار می شود. از فعالیت های دیگر انجمن تشکیل کارگاه های تخصصی در طول سال است که انجمن از آنها حمایت می کند.

 

دکتر فتورایی اضافه کرد: همچنین مجله علمی پژوهشی مهندسی پزشکی زیستی نیز بصورت فصلنامه توسط انجمن مهندسی پزشکی ایران چاپ می شود.

 

وی اظهار کرد: مجمع سالیانه انجمن هر سال بر طبق اساس نامه آن برگزار می‌شود و تصمیمات اصلی انجمن از جمله تعیین اعضاء هیات مدیره در این مجمع اخذ می شود. انتخابات هیئت مدیره انجمن برای دوره جدید امروز در هجدهمین مجمع سالیانه ساعت 11:30 در همین مکان برگزار می شود.

رئیس انجمن مهندسی پزشکی در پایان عنوان کرد: با توافق انجام شده، بیست و ششمین کنفرانس زیست پزشکی ایران در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.


انتهای پیام