• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-784-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

سرپرست استانداری قم:

سرمایه‌گذاری در رونق تولید و اشتغال نیاز به پشتوانه‌های دولتی دارد

سرپرست استانداری قم گفت: سرمایه‌گذاری در رونق تولید و اشتغال نیاز به حمایت و پشتوانه‌های دولتی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید محمدرضا هاشمی ظهر امروز در سی و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد: بخش خصوصی نقش مهمی در سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و اشتغال دارد.

سرپرست استانداری قم افزود: سرمایه‌گذاری در رونق تولید و اشتغال نیاز به حمایت و پشتوانه‌های دولتی دارد و باید در این مسیر موانع اداری و بروکراسی‌ها را رفع کرد.

وی اظهار کرد: جلسات رونق تولید در استان قم دستاوردهای خوبی داشته است باید توجه داشت در حمایت از سرمایه گذاران حفظ تولید و تثبیت اشتغال اهمیت زیادی دارد.

هاشمی بیان کرد: تولیدکنندگان و سرمایه گذارانی که به واسطه سرمایه گذاری در حوزه تولید و اشتغال دچار مشکلات مالی شده اند باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی تصریح کرد: برخی از این تولیدکنندگان به دلیل بدهی های بانکی در زندان به سر می‌برند و یا واحدهای تولیدی آن‌ها در تملک بانک است در این ارتباط با دستگاه قضائی رایزنی‌هایی انجام شود تا بتوان مشکلات این تولیدکنندگان را رفع کرد.

سرپرست استانداری قم خاطرنشان کرد: تحقق شعار سال در گرو حمايت از توليد است در این خصوص باید ظرفیت‌های لازم را در حمایت از تولید به طور جدی فراهم آوریم و با همراهی بانک ها و دستگاههای اجرایی به گره گشایی از واحدهای تولیدی بپردازیم.

وی گفت: امسال بانک ها تعهد 900 میلیارد تومانی در حمایت از رونق تولید دارند که با همراهی بانک ها می تواند زمینه تولید و اشتغال خوبی در استان قم فراهم شود.

هاشمی  با تاکید بر حمایت ویژه از ظرفیت های گردشگری در قم عنوان کرد: بخش گردشگری نقش مهمی در اقتصاد دارد و باید تمهیداتی در جهت جذب تسهیلات در این بخش صورت پذیرد.

وی اظهار کرد: جذب سرمایه در رونق تولید در حوزه گردشگری بسیار ضعیف است و عملکرد خوبی در این بخش با وجود تخصیص 200 میلیارد تومان تسیهلات نداشته‌ایم.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از روند پرداخت تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ وکمیته های فرعی ارائه شد.   همچنین اعلام شد که ستاد تسهیل استان تاکنون ۵۷۶ مصوبه داشته ۵۶% آن اجرایی شده است.


انتهای پیام