• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-4214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

13شهریورماه، آخرین فرصت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای

مدیرکل تامین اجتماعی قم اعلام کرد: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از ۱۳ خرداد در شعب تأمین اجتماعی قم آغاز شده است و روز چهارشنبه ۱۳ شهریور آخرین فرصت استفاده از این قانون است و به اتمام می رسد.

به گزارش ایسنا منطقه قم و به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی قم، علی اصغر دادخواه  اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت به کارفرمایان خوش حساب بدهکار، موضوع بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان از سوی سازمان تامین اجتماعی  اجرایی شده است.

وی افزود: بر این اساس ، قانون بخشودگی جرایم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.

وی ادامه داد: کارفرمایان کارگاه های مشمول با اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانها در صورتی که "جرایم" متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29اسفند سال 96 باشد، از بخشودگی جرایم بهره مند خواهند شد.

دادخواه تصریح کرد: همچنین کارفرمایان بدهکار که در دوره های قبل، به رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده اند، در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها با رعایت ضوابط و اخذ ضمانت نامه بانکی یا سند ملکی معتبر، مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار اداره کل تامین اجتماعی قم ، 14 هزار و 224 کارگاه در استان قم فعال هستند و کارفرمایان قمی حدود 2 هزار میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهکارند که بخشی از جرایم این کارفرمایان در این طرح بخشوده می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی قم خاطرنشان کرد: ۱۳شهریور ماه جاری، مهلت اجرای این قانون به اتمام می رسد و کارفرمایان  لازم است در مهلت مقرر برای پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند.

انتهای پیام