• سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-4514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم
  • چاپ

دستگیری سارقان 8 میلیاردی فرش‌های ابریشم در قم

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به دستگیری 2 سارق حرفه ای در قم، گفت: متهمان از یک کارگاه بافت قالي ابريشم، 25 تخته فرش به ارزش 8 میلیارد ریال سرقت کرده بودند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سردار عبدالرضا آقاخانی، عنوان کرد: در پی طرح شکایت مالک یک کارگاه بافت قالی در قم مبنی بر سرقت 25 تخته فرش ابریشم از کارگاه وی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: طی بررسی و تحقیقات پلیس، متهم فردی جوان و موتورسوار شناسایی و مشخص شد نامبرده طی 3 مرحله فرش ها را از محل خارج و با انتقال آن ها و تحویل به راکب مسن يک دستگاه موتورسيکلت، اموال مسروقه را به مکانی نامعلوم منتقل کرده بودند.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان پلیس آگاهی استان در ساعاتی از شبانه روز ضمن حضور نامحسوس در مسیر تردد متهم اصلی، سرانجام وی را مشاهده و دستگیر کردند.

سردار آقاخانی گفت: سپس طی تحقیقات از متهم، همدستش ساکن استان غربی کشور نیز شناسایی و کارآگاهان ضمن هماهنگی قضائی به استان مذکور اعزام و نامبرده طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به کشف اموال مسروقه شامل 25 تخته فرش ابریشم به ارزش 8 میلیارد ریال از منزل وی، خاطرنشان کرد: در نهایت افراد مذکور به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

انتهای پیام