• دوشنبه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 955-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

همایش تجلیل از آزادگان با حضور معاون وزیر امور خارجه در قم برگزار می شود

مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران قم گفت: همایش تجلیل از آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با حضور معاون کنسولی وزیر امور خارجه در قم برگزار می گردد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سردار سید جواد هاشمی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این همایش به منظور تجلیل و تکریم آزادگان و سپاس از صبر و پایداری این سفیران نظام مقدس جمهوری اسلامی در سالهای اسارت برگزار می شود.  

وی ادامه داد: آزادگان مشعلداران و راویان روشنگری و منادیان پایداری هستند، مردان با غیرت و باصلابتی که زیر سخت ترین شکنجه ها از عزت و آزادگی نظام اسلامی دفاع کردند.

وی اضافه کرد:  آزادگان الگوهای ایثار و پایمردی هستند،  ایشان زیر تازیانه ظلم و ستم رژِیم بعث الگوهای حریت،صبر، ایثار و استقامت و همواره مدافع آرمانهای امام خمینی (ره) بودند.

هاشمی بیان داشت: این افتخار آزادگان است که تا امروز مدافعان ولایت هستند و پیرو ارزشهای اسلامی به واسطه وجود انسانهای با بصیرت ایران اسلامی 37 سال با تمام نیرنگها و حیله ها و توطئه ها روی پای خویش ایستاده و مسیر رشد و تعالی را دنبال می کند.

مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران افزود: این عزت و آزادگی افتخار ایران اسلامی است و ننگ سر سپردگی برای کشورهای وابسته است که با پولهای نفت به تروریست های وحشی کمک رسانی کرده تا کشورهای مسلمان را مورد تجاوز قرار دهند.

هاشمی تاکید کرد: امروز با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی با وجود مردمی عزت مند، فداکار، ایثارگر و وفادار به نظام اسلامی دشمنان منطقه و استکبار جهانی با تمام سرمایه گذاریها و نیرنگها و تربیت و تقویت نیروهای منافقین و تحمیل جنگ و دسیسه و فشار اقتصادی نتوانستند علیه نظام اسلامی اقدامی انجام دهند.

وی گفت: این همایش ها نیز در راستای تجلیل از این بصیرت و روشنگری و ایثارگریها و فداکاریها برگزار می شود اکنون استان قم مفتخر به خدمت رسانی به بیش از 580آزاده است و 11آزاده شهید نیز  تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 20 آزاده از نخبگان ایثارگر هستند که اغلب از حوزه علمیه، مرجعیت دینی، مجتهد، دروس خارج، صاحبان آثار تاثیر گذار، نویسندگان کتاب و مقاله می باشند.

هاشمی ادامه داد: همایش آزادگان ایثارگر روز 26 مرداد ماه همزمان با نماز مغرب و عشا در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) همراه با برنامه های فرهنگی، خاطره گویی، مداحی و تجلیل از آزادگان برگزار می گردد. 

در پایان این مراسم از 25نفر از خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت در استان قم توسط مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران تجلیل بعمل آمد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: