• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نظارت بر توزیع یکهزار و 107 تن سبوس در قم

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از نظارت بر توزیع یک هزار و 107 تن سبوس در داخل و خارج از استان به قیمت مصوب توسط معاونت بهبود تولیدات دامی این سازمان خبر داد.
 به گزارش ایسنا منطقه قم، حسین علی بیگی با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در فروردین 96 گفت: نظارت بر توزيع 738 تن سبوس داخل استان و 369 تن خارج استان به قيمت مصوب در قالب كنسانتره دامي جهت دامداران صورت گرفته است.
 وی افزود: بر عملکرد اتحادیه دامداران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی جهت توليد و توزيع پنج هزار و 300تن كنسانتره دامي نظارت عالی انجام گرفته شده است.
 علی بیگی با اشاره به خرید سبوس در استان گقت:در فرودین امسال سبوس خریداری شده است و 437 تن سبوس اضافه بر سبوس مصوب سیستم به کارخانه های خوراک دام تخصیص یافته است.
 وی ادامه داد: همچنین رصد روزانه سامانه توزیع سبوس جهت هماهنگ کردن عوامل دخیل در سامانه سبوس از دیگر اقدامات این سازمان است.
 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان این که تعداد سه هزار و 520 راس گاوشيري (اصيل)رکورد گیری شده است گفت: تهيه واسكن شناسنامه (اسكيچ ) برای تعداد 420 راس گاو شيري اصيل و ثبت اطلاعات صورت گرفته است.
 وی، برگزاری دوجلسه کمیته ساماندهی فروش شیر خام، بررسی چگونگی اجرای طرح شیر خشک، پيگيري هاي اصلاح نژادي دام سبك بخصوص بزهاي پرتوليد وچند قلو زا در چند منطقه استان، پیگیری امور مربوط به رکورد شیر شتر در مرکز اصلاح نژاد دام کشور، طرح تكريم ارباب رجوع در بخش دام و طيور 250 تن و پیگیری جذب شیر خام تولیدی استان توسط کارخانجات فرآورده های لبنی داخل استان را از جمله برنامه هایی اجرایی در این حوزه برشمرد.
علی بیگی به بازدید از مجتمع های دامپروری اشاره کرد و گفت: از مجتمع های دامپروری جهت پیگیری درخواست ها و مشکلات بهره برداران بازدید صورت گرفته است و جلسه ای با دامپزشکی جهت حل مشکل تعطیلی قرنطینه لبن برگزار شده است.
 وی بیان کرد: همچنین از قیمت نهاده های دامی به صورت هفتگی گزارش گیری می شود و نتایج به صورت ماهانه به معاونت بهبود تولیدات دامی وزارتخانه ارسال می شود.
 علی بیگی، بازدید از کارخانه های تولید خوراک دام و بررسی کیفیت و کمیت نهادهای دامی مورد استفاده در خوراک دام، ارایه طرح های توجیهی گاو شیری با حضور تشکل ها ونمایندگان بانکها، شناسايي و برخورد با واحدهاي غير مجاز گوشتي ، تخمگذار و پولت، آنالیز قیمت تمام شده گوشت مرغ و تخم مرغ جهت برنامه ریزی وارجاع به مراجع ذیربط، ادامه بازدید میدانی از مراکز جهاد کشاورزی بخش ها جهت بررسی عملکرد پهنه های مراکز درخصوص طرح های واگذار شده را از مهمترین اقدامات این معاونت برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: