• چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 962-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس مرکز توسعه منابع انسانی:

10 واحد قرآنی ویژه خانواده طلاب المصطفی(ص) فعال شده است

رئیس مرکز توسعه منابع انسانی جامعه‎المصطفی(ص) از فعالیت 10 واحد فرهنگی و قرآنی ویژه استفاده خانواده‎های طلاب جامعه‎المصطفی(ص) خبرداد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، مومنی روز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه در اجلاسیه سالانه اساتید المصطفی(ص) در مدرسه عالی امام خمینی(ره) گفت: 64 واحد تابعه تحت نظر المصطفی فعال هستند که 18 واحد آن در ایران هستند که از این تعداد 7 واحد نیزدر خارج از کشور به امر پژوهش می‎پردازند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 194 واحد آموزشی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور فعال است، افزود: از این تعداد 169 واحد در خارج از کشور فعالیت دارند.
وی ادامه داد: مرکز امور طلاب و خانواده طلاب در قم و شهرستان‎ها فعال هستند و به امور فرهنگی و قرآنی همسران و فرزندان جامعه المصطفی(ع) می‎پردازند که 8 تا 10 واحد قرآنی در این زمینه فعالیت دارد.
وی گفت: 31 هزار و 977 طلبه در المصطفی به ثبت رسمی رسیده‎اند که در این زمینه 11 هزار و 372 همسر و 24 هزار فرزند به ثبت رسیده است.
رئیس مرکز توسعه منابع انسانی جامعه‎المصطفی(ص)، با اشاره به اینکه میزان فارغ التحصیلان این مرکز به بیش از 36 هزار فارغ التحصیل می‎رسد، ادامه داد: 1756 استاد در داخل ایران به فعالیت علمی در دامنه جامعه المصطفی(ص) فعالیت دارند.
وی اظهارکرد: نظام استادی در جامعه المصطفی(ص) تدوین شده است که مبنای آن استفاده از فرهیختگان انقلابی و علمی و آموزشی و تهذیبی است و در این زمینه امیدواریم به بهترین شکل آسیب شناسی این حوزه را لحاظ کرده و بهترین روش رابرای تدوین بهتر این نظام برگزینیم.
مومنی با اشاره به حضور 22 گروه علمی و پژوهشی قرآنی در جامعه المصطفی(ص) تصریح کرد: با توجه به فعالیت‎‏ گسترده این گروه‎های آموزشی و پژوهشی مناسب است که فعالیت‌های این گروه‎ها در قالب یک سامانه مرتبط قرار گیرد تا فعالان این حوزه‎ها با مراحل کار و فعالیت گروه‎ها مطلع شوند و برنامه ریزی بهترین برای فعالیت‎های خود داشته باشند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: