• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 962-6814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری مناظرات دانشجویی می تواند بصیرت افزا و اثر بخش باشد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه پردیس فارابی تهران گفت: برگزاری مسابقه ملی مناظره دانشجویی می تواند بصیرت افزا و اثر بخش باشد و این دانشگاه آمادگی لازم را در جهت برگزاری این برنامه در سطح استانی و ملی دارد.

دکتر مسلم محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در مورد برگزاری مسابقه ملی مناظره دانشجویی افزود: این برنامه می تواند برای دانشجویان بسیار خوب، مفید و اثربخش باشد و یک تمرین و تجربه ای در عرصه اجتماعی و سیاسی محسوب شود.

وی با بیان اینکه شرکت دانشجویان و تشکل های سیاسی در این مناظره ها،  آزاد اندیشی مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است، گفت:  این مهم می تواند فرصتی ارزشمند و الگویی ماندگار در راستای تبیین فضای گفت و گو و اندیشه آزاد در جامعه باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه پردیس فارابی تهران در مورد اهمیت برگزاری چنین مسابقه ای در دانشگاه گفت: جامعه اقتضاء می کند در مناظره های گسترده ای مانند ریاست جمهوری، حضور دانشجویان پررنگ باشد چرا که جامعه ای که از نظر اطلاعات علمی بالا باشد می تواند در مسیر بهتری قرار بگیرد.

محمدی با تاکید براینکه اگر در دانشگاه ها به عنوان پایلوت، موفق برنامه ریزی کرد می توان به دستاوردهای بهتری دست یافت،  گفت:بهترین سطح در فضای جامعه بی شک دانشگاه ها هستند که نخبگان علمی، اساتید و دانشجویان نخبه را در دل خود جای داده اند و می توان برای آن برنامه ریزی کرد البته این برنامه ریزی صرفا سیاسی نیست و می تواند در زمینه مسائل اعتقادی فرهنگی،  اجتماعی و اقتصادی نیز باشد.

وی بیان کرد: اگر جامعه ای با اصول مناظره و گفت و گو و آزاداندیشی آشنا باشد در دیگر فضاها هم کمک شایان توجهی می تواند از خود نشان دهد و می تواند ماندگار و موثر در عرصه های مختلف باشد چرا که این آزاداندیشی پایه گفتمانی است که رهبری بر آن تاکید دارد.

وی در مورد فعالیت های دانشگاه پردیس فارابی تهران در عرصه انتخابات عنوان کرد: در ایام انتخابات برنامه های متعددی را انجام شده که ادامه دارد و با توجه به اینکه نمایندگان تشکل های دانشجویی فعال در دانشگاه از هر دو طیف فکری رایج کشور تشکل دارند تاکنون افراد شخصیت های مهمی را از هر دو طیف فکری رایج در کشور دعوت کرده ایم.

محمدی تصریح کرد: این افراد در جمع دانشجویان حاضر می شوند و به بیان دیدگاه های خود می پردازند برخی از تشکل ها نیز پیشنهاد مناظره ای میان دو طیف را داده اند که موافقت شده و به زودی دو تن از شخصیت های سیاسی از اصول گرایان و اصلاح طلبان در دانشگاه حاضر می شوند و نظرات خود را ارائه می دهند.     


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: