• سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

720 میلیون دلار صادرات غیرنفتی استان قم در دولت یازدهم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در دولت یازدهم در راستای توسعه صادرات استان، خوشبختانه بیش از ۷۲۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی به ۳۸ کشور مختلف صورت گرفته است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، احمد ذاکری روز سه شنبه با اشاره به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از ابتدای دولت یازدهم تاکنون افزود: در دولت یازدهم با تلاشهای بسیار برای ارتقای وضعیت صنعت و صادرات استان، شرایط برای تبدیل قم به یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی کشور در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شده است.
وی ادامه داد: مواد پلاستیکی و شیمیایی، غلات، کفش، چسب، فرش، لوازم‌خانگی و محصولات کشاورزی بیشترین کالاهای صادرشده از استان قم به کشورهای هدف صادراتی ازجمله عراق و افغانستان هستند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان برای معرفی توانمندی‌های صنایع قم به تاجران داخلی و خارجی، گفت: پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی برای معرفی محصولات تولیدشده در استان قم از جمله راهکارهای مناسبی بود که ظرفیت صنایع قم را به نمایش گذاشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، ادامه داد: خوشبختانه با حمایت‌های دولت طی این مدت ۹۰ نمایشگاه داخلی برگزار شد.
ذاکری تصریح کرد: در ۴سال گذشته جواز تاسیس ۵۸۰ واحد جدید صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۲۰۳۴میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷هزار و ۲۰۰ نفر صادر شده است که اجرای این برنامه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای استان قم بود.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۵درصد واحدهای صنعتی قم را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: علاوه بر این اقدام‌ها، اعطای تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در دولت یازدهم تصویب و اجرا شد که از ابتدای اجرای طرح در تیر سال گذشته تا ۸ فروردین امسال، ۱۴۱ واحد صنعتی در استان قم از این تسهیلات استفاده کرده ‌اند.
 ذاکری افزود: در دولت یازدهم طرح ارائه تسهیلات رونق تولید با هدف حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی به مرحله اجرا درآمد و صنعتگران متقاضی دریافت این تسهیلات در استان همزمان با سراسر کشور از این حمایت مالی دولت بهره‌مند شدند.
به گفته وی؛ در این زمینه بیش از ۲۹۰۰میلیارد ریال به ۲۰۰ واحد صنعتی و کشاورزی در قالب تسهیلات رونق تولید پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: