• چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-1184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ارائه تسهيلات ويژه توسط بانك ها به واحدهاي توليدي ضروری است

استاندار قم با اشاره به بدهي برخي واحدهاي توليدي به بانك ها، خواستار جديت بانك ها در راستاي ارائه تسهيلات ويژه و مشوق هايي جهت بخشودگي جرائم شد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد مهدي صادقي در جلسه شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت طي سخناني با اشاره به سياست هاي دولت براي تقويت بخش خصوصي اظهارکرد: بانك ها مهمترين نقش را در جهت تحقق اين هدف ايفا مي كنند.
استاندار قم با اشاره به مشكلات اقتصادي ناشي از ركود براي بخش خصوصي، مشكل بدهي هاي معوق واحدهاي توليدي به بانك ها را مورد توجه قرار داد افزود: بانك ها بايستي تسهيلات و مشوق هايي را جهت بخشودگي جرائم داشته باشند.
صادقي با بيان اينكه شرايط توليد رو به رونق است ادامه داد: افزايش حدود 20 درصدي مصرف برق شهرك هاي صنعتي نشان از خروج اقتصاد از ركود دارد.
وي در حال حاضر بسيار از واحدهاي توليدي در حال پرداخت تسهيلات بانكي هستند، ولي بدهي هاي ناشي از جرائم باعث ايجاد مشكلات براي بخش خصوصي شده است كه همكاري لازم توسط بانك ها بايستي صورت بگيرد.
استاندار قم با اشاره به فعاليت تخصصي بانك ها در ارائه تسهيلات به بخش خصوصي خاطرنشان كرد: بانك ها موظف هستند تا بهره برداري از واحدهاي توليدي مشاركت لازم را داشته باشند.
نماينده عالي دولت در استان با اشاره به قرار گرفتن در سالي كه با نام اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال مزين شده است خاطرنشان كرد: همه بايد براي ريشه كن كردن بيكاري تلاش مجاهدانه داشته باشيم.
صادقي همچنين مشكلات مالياتي را به عنوان يكي ديگر از مباحثي كه واحدهاي توليدي درگير آن هستند مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: خوشبختانه به تعامل بسيار خوب اداره كل امورمالياتي استان قم شاهد مرتفع شدن آن باشيم.
استاندار قم در پايان به موضوع انتخابات رياست جمهوري اشاره كرد و گفت: حضور آگاهانه مردم در انتخابات مسئله اي است كه نخببگان مي توانند در آن نقش مهمي ايفا نمايند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: