• دوشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-284-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

بهره وری اقتصادی در توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار است

سرپرست کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: بهره وری اقتصادی در توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در مسیر تولید است.

مصطفی کاویانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، با اشاره به اینکه اشتغال مهم ترین راهبرد در رفع مشکلات اقتصادی است افزود: طرح های دانش بنیان یکی از ظرفیت های بالنده در جهت تولید و اشتغال است که باید به طور جدی بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

وی اظهارکرد: توجه به نیازها، موقعیت جغرافیایی و توانمندی های نیروی کار آمد نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

کاویانی بیان کرد: توسعه اشتغال پایدار در گرو بهره گیری از ظرفیت های بومی و شناخت پتانسیل های اقتصادی داخلی و تجارب سازمان های بین المللی است.

وی تصریح کرد: توسعه اشتغال پایدار موجب رونق اقتصادی است در این راستا باید در جهت افزایش سطح اشتغال و درآمدزایی در مناطق مختلف تلاش کرد.

سرپرست کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم یادآور شد: ایجاد بنگاه های جدید و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی می تواند فرآیند اشتغال پایدار و رونق اقتصادی را تسهیل بخشد.

وی در مورد اشتغال پایدار گفت: اشتغال زنان و جوانان طبق مزیت های رقابتی در مناطق مختلف و توجه به نیروهای ماهر و متخصص نیز نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد.

کاویانی عنوان کرد: یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی در جهت توسعه کسب و کار، اجرایی شدن طرح "مهارت آموزی در محیط کار واقعی" است که با رویکرد ایجاد بسترهای لازم جهت اشتغال مولد و پایدار در شورای عالی اشتغال نیز به تصویب رسیده است .

وی خاطرنشان کرد: این طرح همچنین با هدف استمرار و تثبیت اشتغال فرصت های شغلی موجود و مورد نیاز جامعه به ویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت بخش های غیردولتی و نیز استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی تدوین شده است.

سرپرست کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تصریح کرد: یکی از طرح هایی که به تازگی در استان قم آغاز شده است طرح کارورزی در راستای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

وی اظهار کرد: از اهداف مهم طرح کارورزی افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم ساختن زمینه انتقال دانش به بنگاههای اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و نیز ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: