• دوشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 963-186-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس جهاددانشگاهی کشور:

جهاددانشگاهی آمادگی فعال کردن ظرفیت‎های جدید در قم را دارد

رئیس جهاددانشگاهی کشور آمادگی این نهاد انقلابی را برای انجام ماموریت‎های جدی در کشور و استان در عرصه فناوری، علمی و پژوهشی و... اعلام کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، دکتر سیدحمیدرضا طیبی روز دوشنبه در دیدار مدیران جهاددانشگاهی کشور و استان با استاندار قم گفت: جهاددانشگاهی از بنای تاسیس خود به دنبال رفع چالش‎های مهم کشور در عرصه‎های علمی، فرهنگی، دانشی و... بوده است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مسولیت های دستگاه‎های مختلف در راستای رشد و توسعه کشور، افزود: جهاد دانشگاهی نیز به دنبال ایجاد فضای جدید برای ماموریت‏‎های مهم در عرصه توسعه فناوری و رشد کشور بوده است.
رئیس جهاددانشگاهی کشور بیان کرد: در برنامه ششم توسعه جهاد به دنبال توانمندساختن مراکز مختلف استان‎ها برای انجام یک یا دو فعالیت چشمگیر و شاخص است که در این زمینه می‎توانند کمک جدی به توسعه استان قم و کشور کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین مشکل در این بخش، بحث مدیریت فناوری است چرا که انتقال دانش های نوین این چنین رخ می‎دهد، گفت: می‎توان به جای در اختیار قرار دادن بازار کشور برای خارجی ها؛ آنها به شکل محدود وارد بازار شوند تا فناوری نوین و کارآمد آنها را در بخش‎های مورد نیاز به شکل برندی وارد کشور کرد.
طیبی اظهارکرد: جهاددانشگاهی قم در عرصه درمان ناباروری فعالیت‎های خوبی انجام داده است که امیدواریم در آینده به توسعه و رشد خود ادامه دهد و مدیران عالی استان نیز به حمایت از این فعالیت‎ها بپردازند.
وی افزود: از دیگر سوی در دوره جدید بنا داریم که این مرکز بتواند یک یا دو حوزه جدی و قوی را در استان فعال کند که این دو حوزه با توجه به پتانسیل‎های گسترده جهاد، می‎تواند توان استان را در عرصه‎های شاخص ارتقای چشمگیری دهد.
رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به توانمندی‎های جهاددانشگاهی در زمینه‎های گوناگون گفت: امروزه جهاددانشگاهی در عرصه خدمات پزشکی، آزمایشگاهی، سلول درمانی، درمان سرطان، گیاهان دارویی، صنایع دریایی، نفت گاز و صنایع مخابراتی و.... گام‎های بسیار ارزشمندی را برداشته است که امیدواریم در آینده این توسعه را در استان قم در بخش‎هایی که بیشترین نیاز استان را تشکیل می‎دهد نیز شاهد بود.
طیبی عنوان کرد: به نظر می‎ رسد این شکل صرف بودجه‎های پژوهشی درکشور ناقص است و این پژوهش‎ها باید به شکل ماموریت محور تقسیم شود و نتیجه نیز به خوبی استحصال شود تا این نتایج در کنار هم به یک نتیجه واحد برسد.
وی ادامه داد: زمان آزمون و خطا وجود ندارد و نباید صبر کرد که نسل جوان کشور، پیر شود تا به نتیجه برسیم بلکه اقتصاد مقاومتی به دنبال استحصال نتایج قوی و درست و سریع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: