• دوشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 963-286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس جهاددانشگاهی کشور:

ارتباطات اقتصادی بین‎المللی همراه با انتقال دانش وفناوری نوین باشد

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بر لزوم ایجاد ارتباطات بین‎المللی با هدف جذب دانش و فناوری‎های نوین تاکید کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، حمیدرضا طیبی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، گفت: امروز 39 سال از انقلاب اسلامی می‎گذرد و باید تلاش کرد که با ارایه مدل انقلابی حکومت اسلامی، این انقلاب را با همین الگو سازی به دنیا صادر شود.
وی افزود: انقلاب ایران با محوریت اتکا به خدا، اخلاق و فرهنگ و عدالت پا گرفته است و باید همه اجزای این کشور در این مسیر گام بردارند و نباید شاهد بداخلاقی‎های سیاسی باشیم.
وی با تاکید براینکه بزرگان کشور باید با هم بر سر اداره کشور به توافق برسند و نباید به فکر تخریب جناحی باشند، افزود: اگر اختلاف نظری هم وجود دارد باید در حدود 10 درصد باشد و مابقی باید اشتراک در توسعه کشور باشد.
رئیس جهاددانشگاهی کشور بیان کرد: یکی از مهمترین گام‎های پیشرفت، حرکت قوی و سریع در جهت بالندگی در عرصه فناوری است که زیربنای اقتصاد دانش بنیان است؛ باید در کوتاه ترین زمان ممکن صاحب فن آوری شویم و به توسعه دست یابیم.
وی با بیان اینکه باید از امکانات کشور برای رشد کشور استفاده کرد، گفت: خوشبختانه دکتر روحانی رییس جمهوری محترم در این سالها تلاش کرده است که در مسیر تعامل و ارتباطات صحیح حرکت کند و این زمینه را برای ورود دانش و فناوری‎های نوین به کشور ایجاد کند.
رئیس جهاددانشگاهی کشور بیان کرد: ارتباط ها با دنیا باید هدفمند و دقیق باشد؛ بازار باید به شکل مشروط و هدفمند در اختیار طرف خارجی قرارگیرد تا از این ارتباط برای ورود فناوری نوین و حساس به کشور استفاده کرد.
طیبی ادامه داد: جهاددانشگاهی هرجا که ضرورتی برای کار دیده است به سرعت در بخش‎های مختلف فعال شده و امروزه کارهای عظیمی را در عرصه‎های مختلف انجام می‏دهد و به الگوسازی رسیده است.
وی گفت: جهاددانشگاهی قم نیز دارای پتانسیل بسیار خوبی برای رشد است که باید با جذب نیروهای متخصص در عرصه‎های جدید به پیشرفت بیشتری برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: