• چهارشنبه ۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اتصال گمرکات قم به راه آهن سراسری عامل مهم در افزایش ظرفیت اقتصادی استان است

مدیرکل گمرکات قم گفت: اتصال گمرکات قم به راه آهن سراسرس عامل مهم در افزایش ظرفیت اقتصادی استان است.
به گزارش ایسنا منطقه قم، حسن یاسری دردیدار با مدیرعامل منطقه ویژه سلفچگان، این مهم را بعنوان یکی از شاخصه های جذب حدود 1500 کانتینری دانست که روزانه در بنادر جنوبی کشور تخلیه می شود.با تحقق این امر، اقتصاد استان می تواند به راحتی با استانهای هم جوار خود مانند تهران رقابت نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فراهم نمودن زیر ساخت های لازم سخت افزاری و نرم افزاری برای نزدیک شدن به رشد و توسعه اقتصاد استان، ایجاد و راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی را در همین راستا توصیف کرد وگفت: با راه اندازی این سامانه گمرک توانسته است مراحل اداری واردات کالا را از سه هفته به 3 روز و صادرات را به یک ساعت کاهش دهد و همین امر باعث شده است تا 30 پله در شاخص تجاری، که بانک جهانی اعلام می کند رشد داشته باشیم و به همین دلیل برای اولین بار تراز تجاری کشور مثبت شده است.
وی همچنین از همکاری مجموعه گمرکات استان با منطقه ویژه در جهت حفظ فعالان اقتصادی فعلی و جذب سرمایه گذاران جدید استقبال کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه سلفچگان قم نیز دراین دیدار با تبریک انتصاب یاسری بعنوان مدیرکل گمرکات است، گفت: مسئولان این منطقه از اعضای فعال ستاد اقتصاد مقاومتی استان است که توجه مسئولان را به خود معطوف ساخته است، چرا که همگی بر این امر اتفاق نظر دارندکه منطقه ویژه محمل بسیار قوی و مناسب نه تنها برای اقتصاد استان بلکه برای کشور می تواند باشد.
سید مهدی طباطبایی ، اتصال منطقه ویژه به راه آهن سراسری را از اقدامات جدی دانست که از مدتها پیش در دستور کار مسئولان منطقه و استان قرار گرفته است و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری این امر محقق گردد.
وی با اشاره به زمان لازم برای ترخیص کالا گفت: همکاران گمرکات استان قم با تسریع کارها می توانند در ترغیب و تشویق تجار و تولید کنندگان برای مراجعه به این منطقه و انجام امور گمرکی مربوطه عامل رونق بیشتر این منطقه و اقتصاد استان باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: